Chorwaci mają jakieś przecieki? Piszą o nowym selekcjonerze Polaków

Data:

Nenad Bjelica zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Ten temat coraz poważniej przewija się w chorwackich mediach.

Nenad Bjelica jest dobrze znany polskim kibicom. Chorwacki trener prowadził Lecha Poznań i dał się poznać jako ciekawa, a niekiedy nawet kontrowersyjna osobowość. Fani, którzy oglądają polską ekstraklasę z pewnością pamiętają ekscesy z udziałem Bjelicy przy trenerskiej ławce…

Teraz, przy okazji zwolnienia Czesława Michniewicza, nazwisko Bjelicy przewija się wśród kandydatów do zastąpienia Polaka na stanowisku selekcjonera biało-czerwonych. Atutem Chorwata jest przede wszystkim znajomość polskich realiów, ale i duże, jak na wiek, doświadczenie.

Co ciekawe, temat zatrudnienia Bjelicy przez PZPN zaczął się już przewijać w chorwackich mediach. Czy tamtejsi dziennikarze mają w tej sprawie jakieś dodatkowe informacje?

Nenad Bjelica selekcjonerem reprezentacji Polski? Chorwaccy dziennikarze nie wykluczają

Całkiem niedawno w serwisie vecernij.hr opublikowany został tekst, który traktuje o możliwości zatrudnienia Bjelicy przez PZPN. Chorwaccy dziennikarze przyznają, że objęcie funkcji selekcjonera przez ich rodaka jest „realne”. Przyznają, że Bjelica pozostawił po sobie dobre wrażenie w Polsce i dziś jego kandydatura jest rozpatrywana bardzo poważnie.

– Znajomość polskiego futbolu i sympatia kibiców przemawiają na jego korzyść – czytamy na wspomnianym portalu internetowym. W podobnym tonie możliwość zatrudnienia Bjelicy opisano także w innym serwisie. – Bjelica to główny kandydat do ławki mocnej europejskiej reprezentacji – piszą dziennikarze 7Dnevno.

Sam zainteresowany wprost przyznaje, że chciałby objąć polską drużynę narodową. – Jeśli nadejdzie taka propozycja, to oczywiście, będzie dla mnie ogromnym zaszczytem i wyzwaniem, aby poprowadzić reprezentację Polski – powiedział Bjelica, który obecnie, po rozstaniu z NK Osijek, pozostaje bez pracy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE