Łukasz Piszczek wskazał nazwisko selekcjonera Polaków. Były gracz BVB nie ma żadnych wątpliwości

Data:

Już niebawem Cezary Kulesza dokona wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Piszczek, który wprost wskazał swojego kandydata.

Prawdopodobnie w styczniu poznamy nazwisko szkoleniowca, który poprowadzi naszą kadrę w najbliższych eliminacjach do mistrzostw Europy. Zastąpi on Czesława Michniewicza, z którym PZPN nie przedłużył umowy i po mundialu w Katarze podziękował mu za pracę z drużyną biało-czerwonych.

Serwis weszło.com podaje, że od tego momentu PZPN kontaktował się z trzema zagranicznymi szkoleniowcami, których sonduje jako potencjalnych selekcjonerów reprezentacji Polski. W grze jest także Polak – Jan Urban.

Teraz głos w tej sprawie zabrał były reprezentant Polski Łukasz Piszczek. Zawodnik, który przez lata występował w Borussii Dortmund wskazał nazwisko najlepszego kandydata do objęcia posady selekcjonera Polaków.

Łukasz Piszczek wskazał nazwisko selekcjonera Polaków

Wspomniany serwis weszło.com podawał, że PZPN kontaktował się z trzema zagranicznymi szkoleniowcami. Są to: Vladimir Petković, Herve Renard oraz Roberto Martinez. Piszczek uważa, że federacja powinna zatrudnić tego ostatniego.

– Przeczytałem ostatnio wywiad z Roberto Martinezem, który pokazał, jak pracował w reprezentacji Belgii. Nie był tylko trenerem, ale też dyrektorem technicznym odpowiedzialnym za inne rzeczy, m.in. za kwestie związane z bazą, która powstała w Belgii i była wyłącznie dla reprezentacji, pierwszej i młodzieżowych. My na tę chwilę tego w Polsce nie mamy. Jeśli taki trener, który już ma doświadczenie w tworzenie czegoś takiego, jest wolny na rynku, to myślę, że dla dobra polskiej piłki można by takiego trenera zatrudnić – powiedział „Piszczu” na antenie Viaplay.

Martinez to jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia selekcjonerskiej posady. Niewykluczone więc, że życzenie Piszczka się spełni.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE