Wiadomo, ile chciał zarabiać Martinez. PZPN to przerosło

Data:

Roberto Martinez objął reprezentację Portugalii. Oznacza to, że nie zostanie selekcjonerem naszej kadry. Przy okazji do mediów wyciekło, jakiej kwoty od naszej federacji żądał hiszpański szkoleniowiec.

Roberto Martinez nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Hiszpan obejmie drużynę narodową Portugalii i będzie prowadził m.in. Cristiano Ronaldo, o ile ten nadal będzie występował w reprezentacji.

Przez długi czas Martinez wymieniany był jednak, jako główny kandydat na szkoleniowca biało-czerwonych. Podkreślano, że ma ogromne doświadczenie, a przez ostatnie lata prowadził mocną Belgię, z którą zajął trzecie miejsce podczas mundialu w Rosji. Na nasze warunki był więc to bardzo mocny trener.

Teraz do mediów wyciekło, jakiej kwoty za pracę z reprezentacją Polski żądał były szkoleniowiec belgijskiej drużyny narodowej. PZPN nie zdecydował się na przyznanie mu takiej pensji.

Wiadomo, ile chciał Martinez za pracę z reprezentacją Polski

Serwis WP Sportowe Fakty podaje, że Roberto Martinez zażądał naprawdę wysokiej pensji za pracę z biało-czerwonymi. Hiszpan, według informacji wspomnianego medium, chciał zarabiać aż 4 miliony euro rocznie.

Portal podaje, że PZPN jest gotowy na największy wydatek w historii, jednak i tak nie starczyłoby na pensję dla Martineza. Federacja chce bowiem przeznaczyć na pensję szkoleniowca 2,5 miliona euro w skali całego roku.

Na ten moment nie wiadomo, kto obejmie reprezentację Polski. Cezary Kulesza wypowiada się dość enigmatycznie i bardziej miesza dziennikarzom w głowa niż daje jasne wskazówki.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE