Kulesza wybiera pomiędzy dwoma trenerami. Obaj nie są Polakami

Data:

Reprezentacja Polski wciąż nie ma selekcjonera. Cezary Kulesza wybiera już podobno tylko między dwoma szkoleniowcami.

Reprezentacja Polski nadal nie ma szkoleniowca po tym, jak Czesław Michniewicz pożegnał się z drużyną. Z selekcjonerem nie przedłużono umowy pomimo tego, że podczas mundialu wyszedł z grupy. Styl gry był jednak fatalny, dodatkowo kibice dołożyli swoją cegiełkę mocno krytykując trenera.

Obecnie trwają poszukiwania następcy byłego szkoleniowca m.in. Legii Warszawa. Cezary Kulesza w rozmowach z mediami stara się tworzyć swoiste „zasłony dymne” i często wysyła mylne komunikaty. Wiele wskazuje jednak na to, że obecnie prezes PZPN wybiera pomiędzy dwoma obcokrajowcami.

Choć Kulesza jeszcze niedawno mówił, że „po głowie chodzi mu Michał Probierz”, to na placu boju pozostało już podobno tylko dwóch trenerów i żaden z nich Probierz się nie nazywa. To szkoleniowcy doświadczeni i z ciekawym CV.

Reprezentacja Polski szuka trenera. Na placu boju dwóch szkoleniowców

Z dostępnych informacji wynika, że obecnie PZPN wybiera już tylko pomiędzy dwoma trenerami. Są to Vladimir Petković oraz Paulo Bento. Obaj są obecnie bezrobotni, obaj mają reprezentacyjne doświadczenie.

Petković przez wiele prowadził reprezentację Szwajcarii, natomiast Bento był selekcjonerem reprezentacji Portugalii, a ostatnio Korei Południowej, z którą wyszedł z grupy podczas mundialu w Katarze.

PZPN prowadzi rozmowy zarówno z jednym, jak i drugim szkoleniowcem. Polska federacja jest w stanie przeznaczyć na zarobki nowego trenera 2,5 miliona euro w skali roku. To duża kwota, ale nie wystarczyła np. na Roberto Martineza, który żądał 4 milionów euro za rok. Więcej o tym pisaliśmy w artykule, który jest dostępny poniżej.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE