Ujawnili ostateczną listę kandydatów na selekcjonera. To tylko trzy nazwiska

Data:

„Przegląd Sportowy” ujawnił ostateczną listę kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Znajdują się na niej trzy nazwiska.

Cezary Kulesza już niebawem dokona wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Media rozpisują się na temat kandydatów, a prezes PZPN w rozmowach stara się, tak przynajmniej twierdzą dziennikarze, nieco mylić trop.

Potencjalnych szkoleniowców naszej drużyny było już, przynajmniej w przekazie medialnym, wielu. Wymieniano zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Wszystko zmieniało się, jak w kalejdoskopie.

„Przegląd Sportowy” informuje jednak, że na ostatecznej liście kandydatów na selekcjonera znajdują się obecnie trzy nazwiska. To spośród nich wybierać będzie Cezary Kulesza.

Ujawnili ostateczną listę kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski

„Przegląd Sportowy” podaje, że znajdują się na niej trzy nazwiska. Pierwszy szkoleniowiec to Vladimir Petković, czyli były selekcjoner reprezentacji Szwajcarii, który o zakończeniu pracy z drużyną narodową prowadził francuskie Bordeaux. Obecnie pozostaje bezrobotny.

Drugi z trenerów to Paulo Bento, którego nazwisko w polskich mediach również przewija się od kilku dobrych tygodni. To były portugalski piłkarz, który po zakończeniu kariery zasiadł na trenerskiej ławce. Prowadził m.in. reprezentację Portugalii, Olympiakos Pireus, a ostatnio reprezentację Korei Południowej. Obecnie, podobnie jak Petković, również pozostaje bezrobotny.

Ostatni szkoleniowiec to temat najświeższy. Mowa bowiem o Stevenie Gerrardzie, czyli angielskim trenerze, a w przeszłości wybitnym piłkarzu FC Liverpool. Gerrard prowadził Glasgow Rangers, a ostatnio Aston Villę, gdzie pracował z Mattym Cashem.

– Cezary Kulesza nie będzie spieszył się z ogłoszeniem, z którym z tej trójki się dogadał. Nazwiska nowego selekcjonera nie poda do publicznej wiadomości w tym tygodniu, zrobi to dopiero w przyszłym lub jeszcze następnym (do 28 stycznia) – podaje „Przegląd Sportowy”.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE