To dlatego Martinez odrzucił ofertę PZPN. Nie chodziło o pieniądze

Data:

Wiadomo, dlaczego Roberto Martinez nie objął polskiej reprezentacji. Ujawnił to dziennikarz Roman Kołtoń, który powołuje się na rozmowę z Cezarym Kuleszą.

Roberto Martinez został selekcjonerem reprezentacji Portugalii. Wcześniej przez długi czas był faworytem do objęcia pracy w polskiej drużynie narodowej. Dlaczego tak się nie stało?

Roman Kołtoń, dziennikarz Prawdy Futbolu, ujawnia, że wcale nie poszło o pieniądze. PZPN rozmawiał z Hiszpanem, a ten był gotów objąć dwie posady: selekcjonera i dyrektora technicznego, dokładnie tak, jak robił to podczas pracy z reprezentacją Belgii.

Dziennikarz podkreśla, że Martinez ostatecznie nie zdecydował się na ten krok, a zaważyło coś zupełnie innego niż rozbieżności finansowe.

Wiadomo, dlaczego Martinez nie objął polskiej kadry

– Martinez chciał tu przyjść, ale w podwójnej roli. Zwrócił uwagę na jedną rzecz – brak ośrodka treningowego, gdzie w jednym miejscu mógłby nadzorować. To być może jest jedno z niewielu infrastrukturalnych zaniedbań polskiej piłki – powiedział Kołtoń w swoim internetowym programie.

Martinez przyznawał w rozmowach z PZPN, że brak ośrodka utrudniałby mu koordynację pracy całego projektu i – według Kołtonia – właśnie to wpłynęło na jego negatywną decyzję.

Ostatecznie Hiszpan objął reprezentację Portugalii i to na pracy z tym zespołem skupi się w najbliższym czasie. Nasza drużyną wciąż pozostaje natomiast bez trenera.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE