Kulesza mówi, że „zna kandydata”, a my wskazujemy jego nazwisko. Eksperci są pewni

Data:

Cezary Kulesza na antenie radia RMF FM powiedział, że selekcjonera reprezentacji Polski już wybrał, czeka tylko na odpowiedź. Kto obejmie drużynę biało-czerwonych?

– Kandydata znam. Czekam na odpowiedź z drugiej strony. Rozmowy dobiegły końca. Czekamy na akceptację umów przez drugą stronę. To będzie kandydat z zagranicy – powiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN, w rozmowie z RMF FM.

– Chciałbym, żeby decyzja zapadła dziś albo jutro, ale to zależy od drugiej strony. Najważniejszym kryterium było to czy wcześniej prowadził już jakąś reprezentację – dodał szef polskiej federacji piłkarskiej.

Eksperci są pewni i wskazują nazwisko nowego selekcjonera. Zaskoczenia tutaj nie będzie, ponieważ mówiło się o tym od dłuższego czasu.

Cezary Kulesza wybrał selekcjonera. Eksperci wskazują, kto nim zostanie

Ze słów Kuleszy wynika, że z walki o posadę szkoleniowca biało-czerwonych wypada Steven Gerrard. On nie ma bowiem doświadczenia związanego z pracą z jakąkolwiek reprezentacją. W grze pozostają więc: Vladimir Petković oraz Paulo Bento.

Zdaniem ekspertów selekcjonerem zostanie ten pierwszy. Potwierdzają to zresztą wcześniejsze doniesienia, z których wynikało, iż Petković najlepiej wypadł podczas rozmów z przedstawicielami PZPN.

Petković to wreszcie dużo bardziej doświadczony trener niż Portugalczyk Bento. W swojej karierze prowadził m.in. Young Boys Berno, Lazio Rzym, a także przez siedem lat drużynę narodową Szwajcarii. Ostatnio pracował z francuskim Bordeaux, jednak ta przygoda była dla niego nieudana. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym etapem w jego karierze będzie reprezentacja Polski.

WYBRANE DLA CIEBIE