Asystentem Paulo Bento będzie Polak. Padło najbardziej prawdopodobne nazwisko

Data:

Wiele wskazuje na to, że Paulo Bento zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Kto będzie natomiast asystentem Portugalczyka?

Już niebawem poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Według medialnych doniesień oraz przecieków z PZPN, zostanie nim Portugalczyk Paulo Bento. To szkoleniowiec, który jeszcze niedawno, bo podczas mundialu w Katarze, prowadził drużynę narodową Korei Południowej.

Bento to wreszcie były piłkarz, który w swojej karierze występował dla najlepszych portugalskich klubów, tj. Benfica Lizbona czy jej lokalny rywal – Sporting. Zaliczył także ponad 30 spotkań w drużynie narodowej.

Bento ma więc za sobą przyzwoitą karierę piłkarską, ale i spore doświadczenie w roli trenera. Oprócz wspomnianej Korei Południowej prowadził bowiem m.in. reprezentację Portugalii, a także Olympiakos Pireus. Krótko pracował także w Brazylii, gdzie zasiadał na ławce trenerskiej Cruzeiro.

Asystent Paulo Bento. Kto wspomoże Portugalczyka w pracy z kadrą?

Od momentu pojawienia się informacji dotyczącej objęcia reprezentacji Polski przez Paulo Bento, przewijają się nazwiska jego potencjalnych asystentów. Najbliższych współpracownikiem Portugalczyka, tak podobno zostało ustalone w PZPN, będzie Polak.

Kandydatur na asystenta Bento jest sporo. Mówiło się np. o Łukaszu Piszczku, który po zakończeniu kariery piłkarskiej poszedł w „trenerkę” i wciąż pogłębia swoją wiedzę. Praca przy reprezentacji Polski byłaby dla niego nie lada wyzwaniem, ale i wspaniałym poligonem doświadczalnym.

Zdaniem Bartosza Wieczorka, dziennikarza TVP Sport, najpoważniejszym kandydatem na asystenta Bento jest jednak kto inny. To Jacek Magiera, czyli były trener Legii Warszawa oraz Śląska Wrocław. Popularny „Magic” ma już duże doświadczenie trenerskie, a do tego osobowość, która zdecydowanie predestynuje go do pracy z biało-czerwonymi.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE