To koniec! Robert Lewandowski chce zakończyć reprezentacyjną karierę. Znamy ważną datę

Data:

To będzie szok dla kibiców. Robert Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Święcickim z Eleven Sports zdradził, że poważnie myśli nad zakończeniem kariery w reprezentacji Polski. Jedna data będzie decydująca.

Robert Lewandowski to żywa legenda reprezentacji Polski. Napastnik, który w kadrze debiutował w wieku 20 lat, jeszcze za kadencji Leo Benhakkera jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii naszej kadry.

Robert Lewandowski jak dotąd rozegrał 142 spotkania z orzełkiem na piersi i zdobył w nich 79 bramek. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii reprezentacji Polski jest Włodzimierz Lubański, a trzecim Grzegorz Lato.

Teraz ta piękna historia powoli dobiega końca. „Lewy” w wywiadzie, który został opublikowany na kanale Meczyki na YouTube po raz pierwszy tak otwarcie powiedział, że poważnie myśli o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. – Myślę, że przed mistrzostwami Europy o tym zdecyduje – zadeklarował.

– Mam już 35 lat. Te myśli, co dalej, zaczynają się już gdzieś pojawiać. Bo to nie jest łatwe. Chciałbym dawać wszystko co mam najlepsze, ale chciałbym być przy tym wspierany przez innych – powiedział. – Ile mam siły? Nie wiem – dodał.

Przed reprezentacją Polski dwa bardzo ważne mecze. W czwartek 7 września zawodnicy Fernando Santosa zmierzą się z Wyspami Owczymi, zaś w niedzielę 10 września rywalem będzie Albania. Pierwszy mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, a drugi na wyjeździe.

WYBRANE DLA CIEBIE