Grupa śmierci? To z nimi zagramy na EURO 2024

Data:

Jedziemy na mistrzostwa Europy! To już pewne! Reprezentacja Polski we wczorajszym finale barażów pokonała na wyjeździe Walię po rzutach karnych i może cieszyć się z awansu na europejski czempionat. Wiemy już, z kim zagramy w grupie. Łatwo na pewno nie będzie.

Mamy to! Taki okrzyk mogliśmy wczoraj usłyszeć w milionach polskich domów. Reprezentacja Polski bowiem po niezwykle emocjonującym meczu, trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy, wygrała po rzutach karnych z Walią. Bohaterem został Wojciech Szczęsny, który w ostatniej serii wybronił „jedenastkę” Jamesa.

To oznacza, że Polska, jako ostatnia drużyna, zapewniła sobie awans na EURO 2024. Turniej w Niemczech rozpocznie się już 14 czerwca od meczu otwarcia Niemcy – Szkocja. A kiedy zagrają Polacy?

Polska trafiła do niezwykle silnej grupy. Oprócz Biało-Czerwonych znalazły się tam bowiem takie drużyny, jak: Francja, Austria i Holandia. Pierwszy meczy zagramy właśnie z Holandią – to spotkanie odbędzie się 16 czerwca (niedziela) o godzinie 15:00. W kolejnym zagramy z Austrią (piątek, 21 czerwca) o godzinie 18:00. Z kolei fazę grupową zakończymy starciem z wicemistrzami świata – Francją (25 czerwca, godzina 18:00).

Trzeba przyznać, że grupę mamy naprawdę trudno. Z drugiej jednak strony Polska pokazała wczoraj, że nie pęka na tle naprawdę trudnego rywala i to na wyjeździe! Oby tak samo było również podczas EURO 2024.

Wszystkie mecze mistrzostw Europy w Niemczech do zobaczenia w TVP.

WYBRANE DLA CIEBIE