Lewandowski przerwał milczenie. Powiedział wprost, jak ocenia grę reprezentacji

Data:

Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla gazety „Marca”. Polak wreszcie przerwał milczenie i ocenił grę naszej reprezentacji pod wodzą Czesława Michniewicza.

„Lewy” jak dotąd raczej stronił od ocen stylu gry czy też szans naszej reprezentacji podczas zbliżających się mistrzostw świata w Katarze. Polak nie gryzł się w język i stwierdził, że każdy mecz w trakcie mundialu będzie dla naszej drużyny dużym wyzwaniem. Stwierdził też, że znaleźliśmy się w trudnej grupie, która będzie wymagała od zespołu ogromnego zaangażowania.

– Musimy być na to gotowi, musimy walczyć od pierwszej minuty i pokazać to, co najlepsze. Niezależnie od tego, jak będzie ciężko – powiedział snajper FC Barcelony.

Lewandowski odniósł się także do swojej roli w reprezentacji Polski. W rozmowie z „Marką” powiedział, że jest ona zdecydowanie inna niż w zespole Blaugrany. – Moja rola na boisku jest zupełnie inna niż w FC Barcelonie. Muszę grać dla drużyny, by wygrywać. Zdobycie miana MVP będzie dużym wyzwaniem, ponieważ nie atakujemy tak dużo i nie mamy wielu szans na zdobycie bramki, co dla napastnika nie jest najłatwiejsze – powiedział kapitan naszej zespołu.

Lewandowski o grze reprezentacji. Szczere wyznanie kapitana

Lewandowski przyznał jednocześnie, że pomimo tego, iż gra w kadrze nie należy dla niego do najłatwiejszych, to on nie zamierza spoczywać na laurach. Przyznał, że liczy się zespół, a nie jego osobiste rekordy.

– Jestem jednak na to gotowy i wszystko, co zrobię, będzie dla drużyny, a nie dla moich osobistych rekordów – stwierdził Lewandowski.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej mundialu zmierzy się z Meksykiem, Argentyną oraz Arabią Saudyjską. Wcześniej biało-czerwoni zagrają mecz towarzyski z Chile w Warszawie.

WYBRANE DLA CIEBIE

10 KOMENTARZE

  1. Wszystko co zrobi będzie dla drużyny. Hahaha dobre. Będzie znów spacerował od lewej do prawej. Dla drużyny oczywiście No i dla kraju ????

    • Morda w kubeł i dna szukaj! Trochę szacunku! Lewy zrobił dla reprezentacji tyle, że może nawet siedzieć na murawie, a Ty nawet butów mu nie wyczyścisz.

    • Ten co to napisał ten komentarz , oczywiście jest debilem nie z tej ziemi …

  2. Na sukces musi pracować cała drużyna w sposób bardziej dynamiczny i skutecznie by Lewandowski mógł wykończyć akcję bramką.

  3. Trzeba grać na Lewego, a nie grać do tyłu. Jest to rasowy napastnik i zawsze może być sfaulowany w polu bramkowym a to zamienia natychmiast na gola. Obrona jest w zespole Po9lskim dziurawa. Nie nadążają za napastnikami – postawić na młodych zawodników. Druga linia ma kłopoty z odebraniem piłki drużynie przeciwnej. Brak gry szybką piłka do przodu. Jeśli poprawią te błędy to nie będzie źle. Tym bardziej że drużyny Południowo Amerykańskie grają do przodu. Raz jeszcze dobra obrona i druga linia umiejętnie wyłapująca piłki. I do przodu….

  4. Silna grupa to była w 1974r Włochy i Argentyna Albo w 1978r yli w grupie Niemcy I Meksyk i silna Tunezja I w obu przypadkach Polacy wygrali grupę

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.