Ważny reprezentant Polski kontuzjowany! Na pewno nie zagra na zbliżającym się EURO

Data:

To już właściwie przesądzone! Jeden z podstawowych w ostatnim czasie reprezentantów Polski nie pojedzie na mistrzostwa Europy do Niemiec. Wszystko przez niewyleczoną jeszcze kontuzję oraz przez coś, co media nazywają „drugim dnem”.

Matty Cash nie zagra na EURO 2024! To już właściwie przesądzona informacja, która zostanie oficjalnie potwierdzona w środę wieczorem, gdy selekcjoner Michał Probierz poda szeroką kadrę, która przed wylotem do Niemiec będzie się przygotowywać w Warszawie. Casha wśród powołanych zawodników nie będzie.

– Jak ustalili Mateusz Miga i Piotr Kamieniecki, Matty Cash nie znajdzie się w składzie reprezentacji Polski na Euro 2024 – przekazał dziś portal TVP Sport.

Faktem jest, że Matty Cash stracił końcówkę sezonu przez kontuzję. Ostatni raz bowiem na boisku pojawił się 9 maja w rewanżowym meczu półfinału Ligi Konferencji. Wcześniej, bo na przełomie marca i kwietnia również stracił kilka meczów przez uraz. Ogółem od ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski Matty Cash w Premier League zagrał tylko w 3 spotkaniach.

Jak podają media, jest także drugie dno takiej decyzji. To suwerenna decyzja trenera Michała Probierza. To selekcjoner miał zdecydować o braku powołania dla Casha mimo tego, że obóz piłkarza wypuszczał sygnały o tym, że wraca powoli do zdrowia. Na EURO miał być już w pełni gotowy.

Michał Probierz już w środę poda listę 28 piłkarzy powołanych na przed turniejowe zgrupowanie. Z tej listy do Niemiec ostatecznie pojedzie 26 zawodników. Pierwszy mecz na EURO zagramy 16 czerwca o godz. 15:00 z Holandią.

WYBRANE DLA CIEBIE