Lewandowski skomentował niewykorzystanego karnego. Wyjaśnił, dlaczego nie zrobił nabiegu

Data:

Polska zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu fazy grupowej podczas mundialu. Karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski, który ujawnił, dlaczego w taki sposób zdecydował się na oddanie strzału w stronę bramki strzeżonej przez Ochoę.

58. minuta meczu sprawiła, że cała Polska wstrzymała oddech. Wówczas do piłki ustawionej na jedenastym metrze przed bramką Meksyku podszedł Robert Lewandowski. W duchu wszyscy cieszyliśmy się, że za chwilę obejmiemy prowadzenie, jednak sytuacja potoczyła się zgoła inaczej.

Lewandowski karnego bowiem nie wykorzystał. Polak nie zrobił charakterystycznego dla siebie nabiegu, nie zwolnił tempa biegu. Po prostu podbiegł i uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Meksykanina Ochoę.

Golkiper obronił, a kibice w Polsce złapali się za głowy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0-0, jednak niesmak nadal pozostał.

Lewandowski ujawnił, dlaczego tak wykonał karnego

Po meczu z Lewandowskim porozmawiał jeden z dziennikarzy TVP Sport. Żurnalista chciał dowiedzieć się, dlaczego tym razem nasz kapitan zdecydował się wykonać jedenastkę właśnie w taki sposób, czyli – chciałoby się rzec – klasycznie.

Lewandowski nie owijał w bawełnę i przyznał, że po prostu… podjął taką decyzję. Uznał, że nie będzie robił charakterystycznego nabiegu, lecz po prostu uderzy w prawy dolny róg. Niestety dla niego i dla naszej drużyny bramkarz reprezentacji Meksyku pewnie obronił strzał gwiazdora FC Barcelony.

WYBRANE DLA CIEBIE