Michniewicz jutro zmierzy się ze swoim… następcą? Te słowa mówią wiele

Data:

Herve Renard to francuski szkoleniowiec, który prowadzi reprezentację Arabii Saudyjskiej. Mało kto zna jednak jego słowa dotyczące naszej drużyny narodowej. Czesław Michniewicz może drżeć o posadę?

O Renardzie podczas mundialu w Katarze zrobiło się głośno po zwycięstwie jego zespołu nad Argentyną. Saudyjczycy pokonali renomowanych rywali 2-1 i zgarnęli trzy punkty podczas swojego pierwszego mundialowego starcia na tym turnieju.

Niedługo później do sieci trafiło nagranie, na którym widać sposób motywowania zespołu przez Renarda w przerwie spotkania. Francuz ciskał gromami, ale patrząc na wynik możemy przekonać się, że podziałało.

Jutro Renard stanie oko w oko z Czesławem Michniewicz, selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy Michniewicz zmierzy się ze swoim przyszłym następcą?

Renard obejmie kadrę Polski po mundialu?

Niewykluczone. Póki co nie ma oficjalnych informacji o zainteresowaniu PZPN-u Francuzem, jednak dopóki trwa turniej trudno się ich spodziewać. Renard natomiast krygować się nie zamierzał.

Jeszcze przed mundialem w rozmowie z TVP Sport przyznał, że chciałby poprowadzić kiedyś naszą kadrę. – Może będę miał przyjemność zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. To byłoby szczególne wyróżnienie – powiedział trener.

Skąd chęć poprowadzenia naszej kadry? Ano ze względu na korzenie. – Losowanie grup mundialu było dla mnie bardzo emocjonalnym wydarzeniem. Moja mama urodziła się we Francji w 1941 roku, jej rodzice przybyli do kraju rok wcześniej. Nigdy nie widziałem dziadka, nie poznałem go i nie mam pojęcia, jak potoczyły się jego losy. Wiem jednak, że moja babcia była wyjątkową osobą, spędziłem z nią wiele czasu. Czuję, że w moich żyłach płynie polska krew, choć na pewno nie mam polskiej mentalności, nie mogę tak powiedzieć, bo nie żyłem w waszym kraju. Bardzo ważna jest dla mnie jednak pamięć o tym skąd pochodzę. Jestem w 25 procentach Polakiem! – mówił Renard podczas wywiadu z Weszło.com.

Może się okazać więc, że w przypadku klęski Polaków na mundialu, PZPN zdecyduje się zwolnić selekcjonera i zatrudnić właśnie Renarda. Póki co to jednak sfera rozważań i spekulacji.

WYBRANE DLA CIEBIE