Michniewicz otrzymał niespodziewaną podpowiedź. Wiemy, jak zatrzymać Messiego

Data:

Już jutro mecz Polski z Argentyną, który zdecyduje o naszej przyszłości podczas mundialu. Ciekawą wskazówkę ws. taktyki na ten mecz otrzymał nasz selekcjoner Czesław Michniewicz. Dzięki temu uda się powstrzymać Leo Messiego?

Starcie z Argentyną będzie miało dla naszej kadry wysoki ciężar gatunkowy. Od tego spotkania zależy bowiem nasze być, albo nie być podczas turnieju. W obliczu tych kwestii istotne jest przygotowanie odpowiedniej taktyki na mecz.

Czesław Michniewicz wielokrotnie udowodnił, że styl gry zespołów nie jest efektowny, za to do bólu efektywny. Na ten moment potwierdza to również jego praca z reprezentacją Polski. Czy potwierdzi to również mecz z Argentyną?

Trudno powiedzieć, jednak selekcjoner otrzymał ciekawą wskazówkę. Przekazał mu ją Guillermo Barros Schelotto, argentyński trener, który obecnie prowadzi reprezentację Paragwaju.

Michniewicz otrzymał ważną wskazówkę. Uda się zatrzymać Messiego?

– Argentyna musi to wygrać, dlatego będzie stosowała wysoki pressing w środkowej strefie. Drużyna zechce szybko strzelić gola i trzymać prowadzenie. Muszą jednak być bardzo dobrze zorganizowani w grze obronnej, ponieważ Polacy są groźni w kontratakach. Macie bardzo szybkich zawodników. Z pewnością Argentyna będzie rozgrywała piłkę, starała się kreować okazje – powiedział Schelotto w rozmowie z „Super Expressem”.

Na tym jednak nie koniec. Argentyńczyk zdradził bowiem, co powinniśmy robić, żeby zachować szanse na korzystny wynik, ale przede wszystkim zatrzymać Leo Messiego.

Wszystko zależy od tego, w którym sektorze boiska wasz zespół będzie bronił. Jeżeli zamkniecie się we własnym polu karnym, to szanse Argentyny na zwycięstwo wzrosną. W tym sektorze, ok. 20–25 m od bramki rywala, Messi czuje się doskonale. Jeżeli ustawicie się na 30. metrze, to może być dla was duża szansa na osiągnięcie dobrego wyniku – powiedział.

WYBRANE DLA CIEBIE