Tak Lewandowski dowiedział się o awansie. Te zdjęcia mówią wszystko [FOTO]

Data:

Reprezentacja Polski do samego końca drżała o awans do kolejnej fazy mundialu w Katarze. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać, w jakich okolicznościach o promocji do rundy finałowej dowiedział się Robert Lewandowski.

W wywiadzie dla TVP Sport przeprowadzonym po przegranym przez Polaków meczu z Argentyną Robert Lewandowski nie ukrywał, że było to dla niego bardzo trudne spotkanie.

– To nie był mecz dla napastnika, ale wiedziałem, że to będzie taki mecz. Wiedzieliśmy, jak ważne były żółte kartki i tu też trzeba było wykonać tytaniczną pracę – mówił gwiazdor FC Barcelony.

– Dla mnie, dla reprezentacji Polski, z tym jakie mamy możliwości, to jest sukces. Za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał jak ten mecz wyglądał tylko będziemy szykować się na Francję – dodawał kapitan naszej reprezentacji.

W takich okolicznościach Lewandowski dowiedział się o awansie. Te zdjęcia mówią wszystko

Po zakończonym meczu Argentyny z Polską nasi reprezentanci wciąż pozostali na murawie. Czekali bowiem na rezultat rozgrywanego równolegle starcia pomiędzy Arabią Saudyjską a Meksykiem. Ostatecznie w rywalizacji pomiędzy naszymi grupowymi rywalami padł rezultat 1-2 dla Meksyku. To dało nam awans.

Gdy ta informacja dotarła na stadion, gdzie odbywał się mecz Argentyny z Polską, nasi zawodnicy dosłownie oszaleli. Kamery uchwyciły również moment, w którym o awansie dowiedział się Robert Lewandowski. Po twarzy naszego kapitana widać, że był niezwykle szczęśliwy.

WYBRANE DLA CIEBIE