Lewandowski złożył obietnicę wszystkim Polakom. Mecz z Francją ma to pokazać

Data:

Robert Lewandowski złożył deklarację przed meczem Polski z Francją. Zwrócił się do swoich kolegów z reprezentacji, jednak można ją traktować jako obietnicę dla wszystkich Polaków.

Vlog Łączy nas Piłka pokazał rozmowę Roberta Lewandowskiego, kapitana naszej kadry, z pozostałymi zawodnikami drużyny Czesława Michniewicza. Nagranie zostało zarejestrowane po meczu z Argentyną, gdzie Polacy zaprezentowali kompletni antyfutbol przegrywając 2-0.

– Tyle lat Polska czekała na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata, więc to jest wielkie osiągnięcie, pomimo tego, że czujemy niedosyt z powodu tego, jak graliśmy. Nie mamy już nic do stracenia. To będzie dla nas wielkie wyzwanie i tak do tego podchodźmy – mówi Lewandowski.

W dalszej części swojej wypowiedzi „Lewy” podkreśla, że trzeba się cieszyć grą i turniejem. – To będzie mega przeżycie, doświadczenie, wyzwanie – powiedział.

Lewandowski złożył deklarację przed meczem z Francją

Na tym jednak nie koniec. Lewandowski nawiązał bowiem do zbliżającego się meczu z Francją i złożył swoim kolegom z zespołu jasną obietnicę. Dziś można ją traktować jako obietnicę złożoną wobec wszystkich Polaków.

– Jeśli wyjdziemy z klatą do przodu i będziemy chcieli grać w piłkę, na tyle ile potrafimy, damy z siebie maksa od pierwszej do ostatniej minuty i wyciągniemy wnioski, to z Francją może być nawet łatwiej. Gwarantuję wam, że z Francją będzie nam łatwiej grać. Jestem o tym przekonany – powiedział pewny siebie Lewandowski.

– Wierzę, że ten mecz z Francją będzie inny i po meczu powiemy, że daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy z tego dumni – zakończył.

WYBRANE DLA CIEBIE