Selekcjoner Francuzów wymienił pięciu polskich piłkarzy. Ocenił ich jednoznacznie

Data:

Didier Deschamps, selekcjoner reprezentacji Francji, wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Polską. Podczas spotkania z dziennikarzami wymienił nazwiska pięciu polskich zawodników, a następnie udzielił na ich temat krótkiego komentarza.

Mecz Francji z Polską już jutro. To spotkanie, które zostanie rozegrane w ramach 1/8 mundialu w Katarze. Biało-czerwoni awansowali do tej fazy turnieju po raz pierwszy od 36 lat. Dla Francuzów to z kolei obowiązek. To nie dziwi, ponieważ ekipa z nad Loary broni tytułu mistrza świata.

Przed meczem z Polską z dziennikarzami podczas konferencji prasowej spotkał się selekcjoner Didier Deschamps. Szkoleniowiec, kolejny raz, komplementował nasz zespół.

Podkreślał m.in., że Polacy są „bardzo dobrzy” w obronie. – Wydaje mi się, że lubią taki styl gry. Z drugiej strony wiedzą, że mają wspaniałych napastników i świetny zespół – oznajmił.

Deschamps wymienia nazwiska pięciu polskich piłkarzy

Podczas konferencji szkoleniowiec Francuzów wymienił także nazwiska pięciu zawodników reprezentacji Polski. Pochwalił się znajomością naszego zespołu, a jednocześnie udzielił na ich temat krótkiego komentarza.

Wśród graczy wskazanych przez Deschampsa znaleźli się: Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik oraz Piotr Zieliński.

To naprawdę doświadczeni piłkarze. Są też młodzi zawodnicy, którzy pokazali umiejętności. Musimy dać z siebie wszystko. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli szanse na awans – powiedział selekcjoner.

WYBRANE DLA CIEBIE