Michniewicz w Radiu ZET. Bez ogródek o sytuacji z Lewandowskim. „Tego jest za dużo”

Data:

Czesław Michniewicz był gościem audycji w Radiu ZET. Tematem rozmowy była oczywiście kwestia mundialu i zamieszania wokół reprezentacji Polski, które powstało zaraz po turnieju.

Czesław Michniewicz po zakończonym dla Polski mundialu znalazł się pod ostrzałem mediów. Selekcjoner chciał zapewne odciąć się od całej sprawy, dlatego postanowił udzielić długiego wywiadu dla Radia ZET. Podczas rozmowy z Bogdanem Rymanowskim odpowiedział na wiele trudnych pytań.

Szkoleniowiec skomentował m.in. wypowiedź Roberta Lewandowskiego, który po meczu z Francją krytycznie wypowiedział się na temat taktyki Czesława Michniewicza stosowanej podczas turnieju w Katarze.

Nic złego w wypowiedziach nie dostrzegłem. Sytuacja na konferencji? Chwilę wcześniej byłem w szatni, słyszałem wypowiedź Roberta, który mówił zupełnie coś innego: że zagraliśmy dobry mecz, to nasz kierunek, powtarzał moje słowa – powiedział Michniewicz.

Michniewicz szczerze o sytuacji z Lewandowskim

Czesław Michniewicz zdementował także doniesienia o rzekomym konflikcie pomiędzy nim, a kapitanem naszej reprezentacji. Selekcjoner przyznaje, że cała sytuacja, związania z podziałem premii, której ostatecznie nie będzie, była rozdmuchana przez media.

Po przylocie do Polski – a Robert Lewandowski jest na wczasach z rodziną – zadzwonił do mnie i mówi: trenerze, nie wiem, z czego ten problem.Wcześniej rozmawialiśmy na kolacji, podszedł do mnie Robert i powiedział, że nie ma żadnej zaszłości między nami – opowiadał Michniewicz.

Robert nie musiał do mnie dzwonić z wczasów, a zadzwonił do mnie we wtorek i bardzo długo rozmawialiśmy. To nie jest tak, jak wszyscy piszą. Tego wszystkiego jest za dużo – dodał selekcjoner.

WYBRANE DLA CIEBIE