Bereszyński na celowniku kolejnego klubu! Jeżeli przyjmie propozycje – będzie zaskoczenie

Data:

Bartosz Bereszyński znalazł się na celowniku kolejnego klubu. Wcześniej włoskie media donosiły o zainteresowaniu obrońcą przez AS Romę.

Bartosz Bereszyński był jedną z najjaśniejszych postaci w naszej reprezentacji podczas mundialu w Katarze. Defensor zawsze w porę interweniował, solidnie spisywał się także w akcjach ofensywnych, które jako boczny obrońca również realizuje.

Nie dziwi więc, że Polak znalazł się na celowniku innych klubów. Wcześniej na brameczki.pl pisaliśmy o tym, że „Beresia” chciałaby pozyskać AS Roma, której szkoleniowcem pozostaje Jose Mourinho. Okazuje się jednak, że to nie jedyny klub, który ma zamiar nakłonić do transferu polskiego obrońcę.

Włoskie media donoszą, że Bereszyńskim zainteresowany jest inny klub Serie A. Jeżeli Polak przystałby na propozycję z tej ekipy, byłoby to niemałe zaskoczenie.

Bereszyński na celowniku kolejnego klubu Serie A

Zdaniem włoskich dziennikarzy zainteresowanie Bereszyński wyraża Torino, czyli klub, w którym aktualnie występuje Karol Linetty. Trudno jednak uznawać ten klub za czołówkę włoskiej ekstraklasy. Obecnie Torino plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli Serie A. Sampdoria, w której występuje Bereszyński, zajmuje natomiast przedostatnią pozycję.

Patrząc na to w ten sposób, transfer Bereszyńskiego do Torino byłby dla Polaka sportowym awansem, jednak trudno porównywać, przynajmniej pod kątem marki, Torino do AS Romy, która notabene obecnie plasuje się zaledwie o dwie lokaty wyżej niż klub z północy Włoch.

Wszystko zależy więc od tego, który klub będzie bardziej zdeterminowany, by pozyskać Bereszyńskiego. O zainteresowaniu Romy mówi się od kilku miesięcy, jednak jak dotąd brakuje konkretów. Czy Torino wejdzie do gry i zgarnie „pełną pulę”?

WYBRANE DLA CIEBIE