Szymon Żurkowski „na sto procent” odejdzie z Fiorentiny! Chcą go trzy kluby

Data:

Szymon Żurkowski w zimie zmieni klub. Dojdzie do tego, jak twierdzą włoscy dziennikarze, „na sto procent”. Zawodnik opuścił więc ACF Fiorentinę.

Sytuacja Szymona Żurkowskiego we Fiorentinie jest nie do pozazdroszczenia. Zawodnik nie gra w klubie i raczej nie będzie jednym z pierwszy wyborów trenera. Piłkarzowi nie pozostało więc nic innego, jak szukać nowego klubu.

Andrea Giannattasio włoski dziennikarz z „Corriere dello Sport” w rozmowie z serwisem TVP Sport przyznaje, że przenosiny Żurkowskiego są w zasadzie przesądzone. Jego zdaniem do transferu dojdzie już zimą.

Włoski żurnalista ujawnia również, że wśród zainteresowanych pozyskaniem Polaka klubów są zespoły występujące we włoskiej Serie A. W tym były pracodawca Żurkowskiego.

Żurkowski zmieni klub w zimie. „Na sto procent”

– Odejdzie z klubu na sto procent – mówi bez ogródek Włoch, który dodaje, że Polaka chciałoby pozyskać Empoli, gdzie ten, jeszcze do niedawna przebywał na wypożyczeniu. To jednak nie jedyny klub, który ma chrapkę na reprezentanta Polski.

Wciąż chciałoby go pozyskać Empoli. Jego sytuację mogą wykorzystać także Sampdoria i Spezia. Jedno jest pewne, tym razem odejdzie z Florencji na stałe – przyznaje wprost dziennikarz „Corriere dello Sport”.

Okienko transferowe we Włoszech otwiera się już 1 stycznia. Oznacza to, że po tym terminie Polak będzie mógł zmienić klub. Oczywiście jeżeli jego nowy pracodawca dogada się z Fiorentiną. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem transfer dojdzie do skutku i Żurkowski podpisze umowę z nowym zespołem.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE