Bartłomiej Drągowski bohaterem Spezii! Jeszcze niedawno wyjeżdżał karetką ze stadionu

Data:

Bartłomiej Drągowski jeszcze niedawno doznał kontuzji, która wstrząsnęła całą Polską. Teraz wrócił do gry w Serie A i został bohaterem swojej drużyny.

Bartłomiej Drągowski znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na mundial w Katarze, jednak plany Czesława Michniewicza oraz samego zawodnika pokrzyżowała kontuzja. Golkiper włoskiej Spezii doznał bowiem groźnie wyglądającego urazu tuż przed turniejem. Dość wspomnieć, że ze stadionu zabierała go karetka.

Dziś Polak wrócił jednak do gry w swoim zespole. Wyszedł na boisko w podstawowym składzie Spezii Calcio na mecz z U.S. Lecce i od razu został bohaterem drużyny. Jego koledzy mogą mu dziękować, że uchronił ich od straty gola w wielu sytuacjach.

Bartłomiej Drągowski z fantastycznymi interwencjami. Polak wrócił po ciężkiej kontuzji

Popularny „Drążek” znalazł się w podstawowej jedenastce Spezii, choć początkowo nie wszyscy w to dowierzali. Wszak jeszcze niedawno, bo w listopadzie, zawodnik był ciężko kontuzjowany i trudno było przewidywać, że do gry wróci tak szybko.

Polak rozegrał kapitalne zawody i zachował czyste konto. Niestety dla niego, Spezia również nie była w stanie pokonać golkipera Lecce. Oznacza to, że zawody zakończyły się remisem 0-0. – Chcieliśmy wygrać, ale kiedy się nie udaje, trzeba zrobić wszystko, żeby nie przegrać – powiedział nasz rodak w rozmowie z klubowymi mediami.

Interwencje Drągowskiego możecie obejrzeć na nagraniu opublikowanym przez oficjalny kanał Serie A. Jedna z nich (od 0:09) jest naprawdę wyjątkowa. Bramkarz „wyjął” bowiem naprawdę groźny strzał popisując się przy tym wspaniałą paradą. Film TUTAJ.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE