Juventus ukarany odjęciem 15 punktów. Radykalna reakcja Szczęsnego

Data:

Juventus Turyn ukarany odjęciem piętnastu punktów we włoskiej Serie. Włoska gazeta „Libero” donosi, że w związku z tym radykalną decyzję podjął Wojciech Szczęsny.

Włoskie media huczą, gorąco także w światowych dziennikach o tematyce piłki nożnej. Juventus Turyn został bowiem ukarany odjęciem piętnastu punktów w Serie A za nieprawidłowości w działaniach swojego zarządu. Klub będzie się od decyzji odwoływał, jednak na ten moment oznacza to prawdziwe trzęsienie ziemi w „Starej Damie”.

Okazuje się, że na ten fakt niezbyt pozytywnie, co zresztą jest w pełni zrozumiałe, zareagowali piłkarze. Wśród nich, jak donosi włoski dziennik „Libero”, znajduje się również nasz rodak Wojciech Szczęsny.

Dziennikarze podają, że Polak zareagował dość radykalnie i przekazał, co zamierza zrobić w najbliższym czasie. Włoscy kibice z pewnością będą mocno zawiedzeni decyzją golkipera reprezentacji biało-czerwonych.

Wojciech Szczęsny chce odejść z Juventusu Turyn

„Libero” donosi, że Wojciech Szczęsny jest jednym z graczy „Starej Damy”, którzy wprost oznajmili, że chcą opuścić Juventus Turyn i spróbować szczęścia w innym miejscu. Polaka z zespołem wiąże jednak umowa do 2024 roku, dlatego jego odejście byłoby możliwe w sytuacji, gdyby inny klub wyłożył za niego gotówkę.

Chętnych na naszego rodaka, zwłaszcza po udanym mundialu, brakować z pewnością nie będzie. Od dłuższego czasu mówi się np. o zainteresowaniu Newcastle United. Niektórzy wskazują z kolei na kierunek hiszpański.

Szczęsny to nie jedyny piłkarz Juventusu, który chciałby w najbliższym czasie odejść z klubu. Na podobny krok zdecydowani się bowiem także Amerykanin Weston McKennie oraz Francuz, wicemistrz świata, Adrien Rabiot.

WYBRANE DLA CIEBIE