Oficjalnie: Piotr Zieliński odchodzi z Napoli! Jest komunikat prezesa klubu

Data:

To już pewne. SSC Napoli w osobie prezesa klubu oficjalnie poinformowało o tym, że przygoda Piotra Zielińskiego w Neapolu dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że jego nowym klubem będzie Inter Mediolan. 

Ta saga trwała od dobrych kilku miesięcy. Przypomnijmy, że już latem Piotr Zieliński był o mały krok od transferu do szybko rozwijającej się ligi Arabii Saudyjskiej. Jago usługami bardzo mocno zainteresowany był klub Al-Ahli, który kusił Polaka ogromnymi zarobkami. Ostatecznie Zieliński zdecydowało się jednak zostać w Napoli.

Jesienią zamieszczanie transferowe powróciło. Nic dziwnego, „Zielowi” kończy się kontrakt w czerwcu 2024 roku, więc jasnym było, że stanie się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Już na przełomie października i listopada włoskie media zaczęły informować o tym, że w wyścigu o jego usługi prowadzi Inter Mediolan.

W międzyczasie Piotr Zieliński miał odrzucać kolejne propozycje przedłużenia kontraktu proponowane przez Napoli. W styczniu stało się więc jasne, że to jego ostatnie miesiące w tym klubie. Włosi nie pozostawali dłużni, bo na początku lutego ogłoszono, że „Zielu” nie został zgłoszony przez klub do wiosennych meczów Ligi Mistrzów.

Dziś cała saga dobiegła końca. Podczas konferencji prasowej prezes Napoli – Aurelio De Laurentiis – oficjalnie potwierdził, że Piotr Zieliński odchodzi z klubu. – Jest wspaniałą osobą i topowym zawodnikiem. Decyzje klubu zostały podjęte dlatego, że odchodzi. Od 1 lipca nie będzie go bowiem już z nami. – powiedział De Laurentiis.

Kontrakt Piotra Zielińskiego z Napoli kończy się 30 czerwca 2024 roku. Jego nowym klubem prawdopodobnie będzie Inter Mediolan. Tak bowiem przekazują włoskie media.

WYBRANE DLA CIEBIE