Szczęsny blisko transferu! Tak twierdzi włoski dziennikarz

Data:

Wojciech Szczęsny jest bliski odejścia z Juventusu Turyn. Tak twierdzi włoski korespondent „Przeglądu Sportowego”.

Wojciech Szczęsny ma za sobą niezwykle udany mundial. Nasz bramkarz wielokrotnie chronił reprezentację Polski przed niemal pewnymi golami. Dodatkowo, obronił także dwa rzuty karne – najpierw z Arabią Saudyjską, a następnie z Argentyną, którego egzekutorem był Leo Messi.

Jednocześnie w mediach coraz głośniej mówi się o problemach Juventusu Turyn. Zarząd klubu podał się do dymisji, a wobec „Starej Damy” prowadzone jest postępowanie. Włoski korespondent „Przeglądu Sportowego”, Alberto Bertolotto, twierdzi, że w lecie może dojść do dużych zmian w zespole.

Jedną z ofiar rewolucji może być Wojciech Szczęsny. Juventus przymierza się bowiem do kupienia nowego bramkarza. Na celowniku drużyny z Turyn znalazł się Guglielmo Vicario z Empoli.

Szczęsny bliski zmiany klubu

– Według mnie on latem zmieni drużynę. Po tej aferze w Juventusie będzie dużo zmian, głośno mówi się o Guglielmo Vicario. Klub potrzebuje takiej narracji: zacznijmy od włoskich piłkarzy, a Vicario podchodzi z Włoch. Jest dobrym bramkarzem – mówi Bertolotto.

Po udanym mundialu Szczęsny nie będzie narzekał na brak zainteresowania. Coraz głośniej mówi się m.in. o tym, że nasz bramkarz wróci na Wyspy Brytyjskie. Przed laty reprezentował przecież barwy Arsenalu Londyn i powtarzał, że z chęcią ponownie zagrałby w Premier League.

Chęć pozyskania Szczęsnego wyraża Newcastle United, którego działacze już wcześniej sondowali możliwość wykupienia Polaka z Juventusu Turyn. Kontrakt Szczęsnego z włoskim klubem wygasa w 2024 roku. Newcastle jest ponoć gotowe zapłacić za Polaka 18 milionów euro.

WYBRANE DLA CIEBIE