Skandal po meczu Argentyny. Chodzi o to nagranie z szatni! [WIDEO]

Data:

Burza w mediach po publikacji nagrania z szatni reprezentacji Argentyny. Chodzi o piosenkę, którą śpiewali gracze Albicelestes.

Po zwycięskim meczu z Chorwacją gracze reprezentacji Argentyny świętowali sukces. Udali się do szatni, gdzie celebrowali triumf, który zapewnił im awans do finału turnieju rozgrywanego w Katarze.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać zabawę podopiecznych Lionela Scaloniego. Co ciekawe, opublikował je zawodnik drużyny Albicelestes – Nicolas Otamendi. Okazuje się, że podczas świętowania zwycięstwa piłkarze śpiewali dość kontrowersyjną piosenkę.

Zawodnicy chyba nie uznawali jej za problematyczną, ponieważ śpiewała ją w zasadzie cała szatnia. Przy tym wesoło skacząc.

Skandal po meczu Argentyny. Nagranie wywołało burzę w mediach

Na nagraniu, które w serwisie Instagram opublikował Otamendi widać, jak gracze reprezentacji Argentyny śpiewają piosenkę, która wyśmiewa reprezentację Brazylii. Zawodnicy wymachiwali koszulkami i drwili z Canarinhos, którzy odpadli z turnieju po porażce z Chorwacją w rzutach karnych.

Na tym jednak nie koniec. Chwilę później piłkarze skupili się bowiem na Anglikach. – Angielskie dzi**i z Malwin, o was nie zapomnę – śpiewają piłkarze reprezentacji Argentyny. Słowa piosenki nawiązują Falklandów (z hiszpańskiego zwanych Malwinami), czyli wysp, o które wojnę toczyła Argentyna i Anglia.

Falklandy od 1841 roku są brytyjską kolonią, jednak Argentyna się z tym nie zgadza i uznaje je za terytorium własne. Wspomniana wojna wybuchła w 1982 roku, gdy Argentyna najechała na wyspy. Anglicy obronili wówczas Falklandy, które pozostały od ich kontrolą.

WYBRANE DLA CIEBIE