Roberto Martinez: nowe informacje ws. szkoleniowca! PZPN już kompletuje mu sztab?!

Data:

Roberto Martinez to jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia reprezentacji Polski. W sprawie potencjalnego zatrudnienia Hiszpana przez PZPN pojawiły się nowe informacje.

Roberto Martinez to były selekcjoner reprezentacji Belgii, który jest rozpatrywany, jako potencjalny szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej. Teraz, po zwolnieniu Czesława Michniewicza, te spekulacje rozgorzały ze zdwojoną siłą.

Serwis WP Sportowe Fakty podaje, że PZPN poważnie rozważa kandydaturę Hiszpana, który podczas zakończonego niedawno mundialu prowadził reprezentację Belgii. Jego podopieczni nie wyszli wprawdzie z grupy, jednak wcześniej, przez sześć długich lat, wspólnie z nim osiągali mniejsze lub większe sukcesy.

Zatrudnienie Martineza byłoby wreszcie przełamaniem pewnego tabu. Hiszpan jest bowiem szkoleniowcem z górnej, trenerskiej półki, a tacy – jak dotąd – w naszym kraju się raczej nie pojawiali.

Roberto Martinez selekcjonerem Polaków? Zaskakujące doniesienia

Serwis WP Sportowe Fakty podaje, że w PZPN rozważają już, kto mógłby wejść do sztabu Martineza, gdyby faktycznie udało się go zatrudnić. Okazuje się, że władze polskiej federacji chciałyby mu dokooptować dwóch polskich asystentów.

Jednym z nich miałby być… Jan Urban, czyli były trener m.in. Legii Warszawa czy, całkiem niedawno, Górnika Zabrze. To dość zaskakujące doniesienia, ponieważ wedle niektórych doniesień to właśnie Urban ma być rozpatrywany jako selekcjoner reprezentacji Polski. Niemniej, opcja z Urbanem jako asystentem Martineza byłaby ciekawa, choćby z tego względu, że polski trener perfekcyjnie mówi po hiszpańsku.

PZPN póki co – co rzecz jasna zrozumiałe – nie komentuje medialnych doniesień. Wiele źródeł podaje jednak, że Roberto Martinez to faktycznie jedna z poważniejszych opcji. To szkoleniowiec, który w życiu widział naprawdę wiele, miał również pod sobą piłkarzy o wielkich umiejętnościach, ale i wielkim ego. Wydaje się więc, że jako selekcjoner mógłby „okiełznać” Roberta Lewandowskiego.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE