Dramatyczne informacje z Krakowa. Nie żyje Andrzej Iwan

Data:

Andrzej Iwan, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Wisły Kraków, nie żyje. Informację o jego śmierci podała rozgłośnia radiowa RMF FM.

Smutne informacje napłynęły z Krakowa. Fakty RMF FM podały, że Andrzej Iwan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, zmarł w wieku 63 lat. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną śmierci emerytowanego piłkarza.

– Nie żyje piłkarz Andrzej Iwan, medalista MŚ na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku. Zmarł w Krakowie – napisano na Twitterze rozgłośni radiowej.

Andrzej Iwan nie żyje

Andrzej Iwan, o czym pisał w swojej autobiografii stworzonej wspólnie z Krzysztofem Stanowskim, wprost przyznał się do uzależnienia od alkoholu oraz od hazardu. Ujawnił także, iż miał za sobą nieudane próby samobójcze. Były piłkarz Wisły Kraków regularnie otrzymywał pomocną rękę od środowiska piłkarskiego, w tym m.in. od wspomnianego Stanowskiego.

Iwan to były piłkarz m.in. reprezentacji Polski, ale także Wisły Kraków, Górnika Zabrze, VfL Bochum oraz Arisu Saloniki. W biało-czerwonych barwach rozegrał 29 spotkań, w których zdobył jedenaście bramek.

W ostatnich latach regularnie pojawiał się w programach internetowych i telewizyjnych o tematyce piłkaskiej, jako ekspert. Pełnił również funkcję doradcy w klubie Wieczysta Kraków, a jeszcze wcześniej pracownika działu skautingu w Wiśle Kraków.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE