Oficjalnie: Nowy klub Mateusza Klicha

Data:

Mateusz Klich niedawno rozwiązał kontrakt z Leeds United i został zawodnikiem z kartą na ręku. Na bezrobociu nie pobył jednak długo. Pomocnik dzisiaj podpisał z D.C. United dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Przenosiny Klicha do MLS były wiadome od jakiegoś czasu, a do dopięcia transferu brakowało szczegółów. 32-latek w ekipie z Waszyngtonu będzie miał status „designated player”, co w praktyce oznacza najlepiej opłacanych piłkarzy.

Klich w naprawdę pięknym stylu pożegnał się z Leeds. Koledzy z zespołu zrobili mu specjalny szpaler, a kibice na stadionie długo wiwatowali na jego cześć. Całość można zobaczyć TUTAJ.

Wielokrotny reprezentant naszego kraju w D.C. United będzie pracował pod okiem legendarnego Wayne’a Rooneya, który wypowiedział się na temat tego transferu dla oficjalnej strony klubowej.

– Mateusz to klasowy pomocnik. Wniesie do naszej drużyny dużo doświadczenia. Obserwuję go od momentu awansu Leeds do Premier League. Ma świetną wizję gry, dobre podanie i potrafi strzelić bramkę. Na pewno bardzo nam się przyda – stwierdził Rooney.

Klich dla „Pawiów” rozegrał łącznie 195 meczów, wyrabiając sobie status legendy. Sam fakt, że uchodził za ulubieńca długoletniego szkoleniowca Leeds Marcelo Bielsy mówi wiele o jego karierze na Elland Road.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE