Kulesza: W tej chwili żaden z polskich trenerów nie jest brany pod uwagę

Data:

Cezary Kulesza był dziś gościem w programie „Sportowy Wieczór”, który emitowany jest na antenie TVP Sport. Prezes PZPN wypowiedział się kolejny raz na temat wyboru nowego selekcjonera.

Kulesza przyznał wprost, iż na ten moment nie bierze pod uwagę zatrudnienia selekcjonera o polskiej narodowości.

– Mamy kilka kandydatur, wszystkie pochodzą z zagranicy. W tej chwili żaden polski trener nie jest brany pod uwagę. Zgłoszeń było bardzo dużo. Analizujemy przeszłość kandydatów, to, jaki preferują styl gry, jak prowadzą swoje zespoły. Merytorycznie przyglądamy się każdemu detalowi. Na razie mamy trzech głównych kandydatów, ale jest też, mówiąc po piłkarsku, kilku na ławce rezerwowych – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od początku stycznia polska reprezentacja pozostaje bez selekcjonera, po tym, jak pracę stracił Czesław Michniewicz. W mediach trwa prawdziwa debata w kwestii najlepszego pretendenta do objęcia tej posady. Wśród faworytów wymieniani są tacy szkoleniowcy jak Steven Gerrard, Vladimir Petković czy Hervé Renard.

Jedno jest pewne, prezes Kulesza nie będzie śpieszył się z wyborem. 60-latek chce podjąć jak najlepszą decyzję i daje sobie na to czas.

– Nie da się teraz oszacować terminu ogłoszenia nowego selekcjonera – ujawnił Kulesza we wspomnianym programie.

Wszystko wskazuje więc na to, że kibice będą zmuszeni poczekać jeszcze trochę na wieści o nowym liderze kadry. Słowa Kuleszy mogą jednak uspokoić wiele osób, bowiem pomysł obsadzenia Polaka na tym prestiżowym stanowisku nie przypadł do gustu ogromnej części fanów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE