Oficjalnie: Jagiellonia wypożyczyła pomocnika Spezii Calcio

Data:

Jagiellonia Białystok w oficjalnym komunikacie prasowym poinformowała o pozyskaniu Aureliena Nguiamba ze Spezii Calcio na zasadzie wypożyczenia do końca bieżącego sezonu.

Nguiamba występował jedynie w rezerwach Spezii, ale ma na swoim koncie też cztery mecze w pierwszym zespole. Wcześniej grał w AS Nancy oraz GFC Ajaccio.

– Szukaliśmy do środka pola piłkarza, który może nas wzmocnić. Jest to chłopak w młodym wieku, bardzo zależy mu na graniu, stąd pomysł na wypożyczenie go ze Spezii, gdzie musiał mierzyć się z ogromną konkurencją, przez co jego szanse na granie były niewielkie. Liczymy, że pomoże nam w rundzie wiosennej, a my możemy mu zaoferować dużo większą szansę na regularną grę. Jest to wypożyczenie i musimy szukać rozwiązania już na przyszły sezon, ponieważ oczekiwania Spezii w sprawie transferu definitywnego są bardzo wysokie  – powiedział dyrektor sportowy JagielloniŁukasz Masłowski.

23-letni defensywny pomocnik to wielokrotny młodzieżowy reprezentant Francji na różnych szczeblach wiekowych. Wraz z rówieśnikami wziął udział m.in. w mistrzostwach Europy U-19 w 2018 roku, na których francuscy młokosi dotarli do półfinału.

Posiadający kameruńskie korzenie Nguiamba to pierwszy transfer „Dumy Podlasia” podczas trwającego okienka.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE