Oto kwota, jaką Iga Świątek zarobiła na tenisie. Polka w gronie najbogatszych w historii

Data:

Iga Świątek to obecnie najlepsza tenisistka świata. Urodzona w Raszynie sportsmenka od kilku lat sukcesywnie wspina się po kolejnych szczeblach swojej już bardzo owocnej kariery. Mimo zaledwie 22 lat na karku Świątek zdążyła nie tylko sporo wygrać, ale też dużo zarobić.

W pandemicznym 2020 roku Świątek zdobyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu na French Open, stając się pierwszą Polką, która osiągnęła taki sukces. Ta sztuka nie udała się choćby Agnieszce Radwańskiej, o której jeszcze będzie wspomniane.

Później nasza mistrzyni wygrała jeszcze trzy wielkoszlemowe turnieje – dwa razy ponownie French Open (2022, 2023) oraz raz US Open (2022). Tak prestiżowe triumfy pozwoliły jej wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Iga jest światową liderką również w tym momencie.

Krocie dla Świątek

Wspaniałe sukcesy warszawianki przełożyły się na ogromne dochody. Tenis obok chociażby piłki nożnej czy koszykówki należy do jednej z najlepiej opłacanych dyscyplin sportowych. Świątek podczas swojej kariery zarobiła już 25 809 127 USD.

To plasuje ją na 11. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek w historii. Przypomnijmy, że chodzi tutaj o zarobki za same zmagania na korcie, bez zysków z szeroko pojętego wizerunku. Do 10. Swietłany Kuzniecowej Iga traci zaledwie osiem tysięcy dolarów, więc wyprzedzenie Rosjanki wydaje się kwestią czasu.

Agnieszka Radwańska jest w tej klasyfikacji na 9. pozycji z zarobionymi 27 683 807 USD. Podium natomiast należy do dwóch sióstr Williams, Sereny i Venus oraz do Rumunki Simony Halep. Siostry zarobiły kolejno 94 816 730 USD i 42 595 397 USD, a Halep 40 203 437 USD.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE