Fabio Cannavaro będzie kibicował Polsce podczas mundialu

Data:

Fabio Cannavaro, były reprezentant Włoch, a obecnie trener, zdradził, że podczas zbliżającego się mundialu będzie kibicował Polsce. Ujawnił również, dlaczego nasza kadra jest bliska jego sercu.

Fabio Cannavaro to jeden z legendarnych obrońców. Zna go każdy kibic piłki nożnej. Cannavaro w swojej karierze piłkarskiej reprezentował barwy m.in. Juventusu Turyn czy Realu Madryt, sięgał także po mistrzostwo świata z narodową drużyną Włoch.

Obecnie Cannavaro jest trenerem występującego w Serie B Benevento. Co ciekawe, wcześniej były piłkarz mógł objąć reprezentację Polski. Głośno było o tym w momencie, gdy z naszej drużyny zrejterował Paulo Sousa, by podpisać kontrakt z brazylijskim Flamengo. Ostatecznie Włoch musiał jednak obejść się smakiem.

Teraz w mediach pojawiła się wypowiedź Cannavaro, który najpewniej nie gniewa się na Cezarego Kuleszę. Włoch powiedział bowiem, że będzie kibicował Polakom podczas mundialu.

Cannavaro mówi, że będzie kibicował Polsce podczas mundialu

Fabio Cannavaro odniósł się do powołania Kamila Glika na mundial w Katarze. Szkoleniowiec komentował tę decyzję przed spotkaniem swojego zespołu ze SPAL.

– Kamil nie jest w topowej formie, ale myślę, że lepiej udać się na zgrupowanie reprezentacji mając ten mecz w nogach. Zagrałem na paru mundialach i zawsze chciałem zaliczyć przed nimi jak najwięcej spotkań. Nie bałem się o nic, bo w takim przypadku na koniec się płaci za takie kalkulacje – powiedział.

Powiedział także, że będzie kibicował Polakom na mundialu i zdradził dlaczego tak będzie. – Na pewno będę kibicował Polsce na mundialu, bo to zespół, który mocno analizowałem. Byłem bliski, żeby go objąć. Glikowi życzymy wszystkiego najlepszego – stwierdził.

WYBRANE DLA CIEBIE