Niemiecki dziennikarz obejrzał mecz Polaków. Nie mógł uwierzyć w jedną rzecz

Data:

Michał Trela, polski dziennikarz sportowy, przytoczył na Twitterze wypowiedź swojego niemieckiego odpowiednika. Dotyczy ona występu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską.

Spotkanie Polski z Arabią Saudyjską odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce. Michał Trela, polski dziennikarz, przytoczył na swoim Twitterze wypowiedź jednego z niemieckich żurnalistów zajmujących się tematyką piłkarską.

Okazuje się, że dziennikarz również oglądał mecz biało-czerwonych i przeżył niemałe zaskoczenie. Chodzi o styl gry naszej drużyny narodowej, która prezentowała dość defensywną taktykę.

Tobias Escher, bo tak nazywa się niemiecki dziennikarz, nie mógł się nadziwić, dlaczego Czesław Michniewicz zdecydował się na taki, a nie inny sposób gry na boisku.

Niemiecki dziennikarz zwrócił uwagę na styl gry naszej kadry. Przyznał, że nie tego się spodziewał

Moje oczekiwania wobec Polski już przed turniejem były niskie, ale, że spędzi większość meczu z 51. zespołem rankingu ustawiona 6-3-1 we własnym polu karnym, to się nie spodziewałem – powiedział Escher cytowany przez Michała Trelę.

Piotr Zieliński miał więcej kontaktów w swoim polu karnym niż rywala. Saudyjczycy mogli wygrać, mieli wyższe xg, a przede wszystkim rozdzielone na cały mecz, podczas gdy Polska atakowała tylko między 65. a 85. minutą. Ale Saudyjczycy swoje xg zużyli widać w meczu z Argentyną – dodał.

WYBRANE DLA CIEBIE

1 KOMENTARZ

  1. A ja nie mogłem się nadziwić jak czterokrotni mistrzowie świata dostali lanie od Japonii ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.