Fenomenalny Marokańczyk będzie bohaterem wielkiego transferu! Chcą go giganci

Data:

Sofyan Amrabat, defensywny środkowy pomocnik reprezentacji Maroko, już niebawem może stać się bohaterem wielkiego transferu. Zawodnik robi furorę podczas mundialu w Katarze.

Amrabat to jedno z objawień tegorocznego mundialu. Środkowy pomocnik gra, jak profesor i to głównie dzięki jego postawie reprezentacja Maroko awansowała do półfinału rozgrywek w Katarze.

Piłkarz występuje obecnie w zespole ACF Fiorentina i jest klubowym kolegą Polaka, Szymona Żurkowskiego. Ma tam jednak znacznie silniejszą pozycję. W obecnym sezonie reprezentował zespół „Fiołków” w 20 meczach.

Dobre występy podczas katarskiego mundialu sprawiły, że Marokańczyk znalazł się na celowniku wielkich klubów. Niektóre z nich są gotowe, by wykupić piłkarza z Fiorentiny już w zimowym okienku transferowym.

Amrabat będzie bohaterem wielkiego transferu

Wśród klubów, które są zainteresowanie pozyskaniem Sofyana Amrabata jest FC Liverpool. Zwolennikiem talentu reprezentanta Maroko jest podobno sam Juergen Klopp, który chciałby widzieć go w zespole już zimą. Serwis transfermarkt.pl wycenia Marokańczyka na 10 milionów euro, jednak jego cena po mundialu z pewnością wzrośnie. Anglicy będą musieli więc sięgnąć do kieszeni znacznie głębiej. Mówi się nawet o kwocie w wysokości 30 milionów w europejskiej walucie.

Najpoważniejszym kandydatem do pozyskania Amrabata są „The Reds”, jednak to nie jedyny klub, który wziął reprezentanta Maroko na celownik. Wśród zainteresowanych jest również Borussia Dortmund, czyli ekipa występująca w niemieckiej Bundeslidze.

Nordin Amrabat, brat Sofyana, w przeszłości gracz m.in. PSV Eindhoven, przyznaje z kolei, że chętnie widziałby go w drużynie PSG. W tym przypadku trudno jednak przewidzieć czy transfer dojdzie do skutku. Nie jest to jednak, biorąc pod uwagę formę pomocnika reprezentacji Maroko, zupełnie niemożliwe.

WYBRANE DLA CIEBIE