Puchacz z ofertą z topowej ligi. Może dołączyć do innego Polaka

Data:

Tymoteusz Puchacz wreszcie może wyrwać się z Unionu Berlin. Francuskie media podają, że nasz rodak ma ofertę z Ligue 1.

Przygoda Tymoteusza Puchacza z Unionem Berlin to pasmo nieszczęść. Nasz rodak, choć ostrzył sobie zęby na grę w Bundeslidze, nie może wywalczyć miejsca w składzie zespołu ze stolicy Niemiec.

Polak występuje głównie w Lidze Konferencji lub Pucharze Niemiec. Niektórzy eksperci, którzy zajmują się ligą niemiecką twierdzą, że Puchacz posiada deficyty, m.in. w grze obronnej, które raczej nie pozwolą mu na występy w Bundeslidze. „Puszka” w międzyczasie przebywał na wypożyczeniu w tureckim Trabzonsporze, gdzie zdobył nawet mistrzostwo kraju, jednak po powrocie do Unionu znów spotkał go smutny los rezerwowego.

Francuskie media podają jednak, że Puchacz otrzymał ofertę od jednego z klubów występujących w tamtejszej Ligue 1. Jeżeli transfer dojdzie do skutku, były gracz poznańskiego Lecha dołączy do innego Polaka.

Puchacz blisko transferu do Ligue 1

Klub, który zamierza pozyskać Puchacza to, według L’Equipe, RC Strasbourg. Klub ten plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Od bezpiecznego miejsca w tabeli dzielą go jednak tylko dwa punkty.

Jeżeli transfer dojdzie do skutku, wówczas Puchacz dołączy do innego Polaka. W zespole RC Strasbourg występuje bowiem Karol Fila, czyli były gracz Lechii Gdańsk.

Francuzi podają, że Puchacz miałby zostać wypożyczony do RC Strasbourg, a francuski klub ma uzyskać opcję pierwokupu. Jeżeli Polak sprawi dobrze wrażenie, Francuzi zdecydują się wykupić go definitywnie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE