Jest chętny na wykupienie Karbownika z Brighton. To jednak koniec dobrych wiadomości. „Bardzo trudne”

Data:

Michał Karbownik chce odejść z angielskiego Brighton. Jest również klub, który chętnie go wykupi. Problemem może być jednak kwota, której oczekuje ekipa z Premier League za Polaka.

Michał Karbownik to jeden z największych talentów polskiej piłki. Młody zawodnik furorę robił już w barwach Legii Warszawa i jasnym stało się, że prędzej czy później opuści ekstraklasę. Początkowo wśród potencjalnych nabywców wymieniano nawet FC Barcelonę, jednak ostatecznie skończyło się na angielskim Brighton.

Na Wyspach Brytyjskich „Karbo” furory jednak nie zrobił. Odszedł więc na wypożyczenie do Olympiakosu Pireus, aczkolwiek w Grecji, podobnie jak w Anglii, odgrywał raczej drugoplanową rolę.

Jego sytuacja zmieniła się jednak na kolejnym wypożyczeniu – do Niemiec. Obecnie Michał Karbownik występuje w Fortunie Düsseldorf i spisuje się tam więcej niż przyzwoicie. O jego dobrej grze świadczy fakt, iż był poważnie brany pod uwagę przy powołaniach na mundial. Znalazł się zresztą w szerokiej kadrze biało-czerwonych.

Michał Karbownik definitywnie odejdzie z Brighton?

Niemiecki klub jest podobno zdeterminowany, aby wykupić Karbownika z klubu występującego w Premier League. Fortuna jest zadowolona z postawy Polaka i ma zamiar budować wokół niego zespół.

Ekipa z Düsseldorfu może mieć jednak problem z wykupieniem naszego rodaka. Brighton nie zamierza bowiem oddawać „Karbo” za przysłowiowe „frytki”. Anglicy oczekują wysokiej kwoty, którą Niemcy, chcąc kupić Polaka, powinni przelać na ich konto.

Według doniesień niemieckich mediów Brighton oczekuje kwoty w wysokości 3 milionów euro za Karbownika. Gazeta Bild podaje, że przekracza to możliwości finansowe Fortuny. Klub, który obecnie występuje na poziomie 2. Bundesligi, mógłby kupić Karbownika wyłącznie wtedy, gdyby awansował do ekstraklasy.

Wspomniane medium informuje, że gdyby Fortuna awansowała do Bundesligi, wówczas otrzymałaby zastrzyk gotówki. To z kolei umożliwiłoby podjęcie negocjacji z Anglikami. Bild podaje jednak, że pomimo tego ewentualne porozumienie byłoby „bardzo trudne”. To złe wieści dla Karbownika, który z pewnością chciałby osiąść w jednym miejscu na dłużej.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE