Jest pierwsze oficjalne zapytanie ws. Kiwiora! Uczestnik Ligi Mistrzów chce Polaka

Data:

Jakub Kiwior to jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich piłkarzy. Według informacji dziennikarza Santiego Anouny ws. Polaka wpłynęło już pierwsze oficjalne zapytanie do jego macierzystego klubu.

Jakub Kiwior ma za sobą udany czas. Polak występuje regularnie w Serie A, gdzie reprezentuje barwy Spezii Calcio, a niedawno wystąpił podczas mundialu w Katarze. Podczas turnieju nie ustrzegł się wprawdzie od błędów, jednak pokazał również walory, za które się go ceni.

Kiwior imponował długimi podaniami oraz przerzutami, pokazał się także jako defensor, który bardzo dobrze operuje piłką. Nie dziwi więc, że z miejsca stał się obiektem zainteresowania wielu europejskich klubów.

Jeszcze w trakcie mundialu pisano, iż Polakiem zainteresowane są ekipy z Włoch, czyli SSC Napoli oraz Juventus Turyn, a już po turnieju informowano o zainteresowaniu Borussi Dortmund. Teraz okazuje się jednak, że do gry wkroczył także inny klub. Co ciekawe, to uczestnik tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jakub Kiwior na celowniku wielkiego klubu. Jest oficjalne zapytanie

Informacje ws. Kiwiora i jego potencjalnego transferu podaje dziennikarz Santi Anouna. Z jego źródeł wynika, iż ws. Polaka do Spezii wpłynęło już oficjalne zapytanie. Wystosował je niemiecki klub RB Lipsk.

Ekipa występująca w Bundeslidze byłaby zainteresowana sprowadzeniem Polaka już w zimowym okienku transferowym, a następnie natychmiastowym wypożyczeniem Kiwiora do Spezii. Tam spędziłby resztę sezonu, a do Lipska dołączył w lecie.

Media podają, że Spezia oczekuje za swojego zawodnika kwoty w wysokości 25 milionów euro. Dla RB Lipsk nie są to pieniądze nie do zapłacenia.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE