W Lechu Poznań walnęli pięścią w stół. Pozbywają się bramkarza i kupują nowego!

Data:

Dominik Holec, bramkarz Sparty Praga, zostanie nowym bramkarzem Lecha Poznań. Jednocześnie policzone są dni drugiego bramkarza, na którym w stolicy Wielkopolski się zawiedli.

Artur Rudko to bramkarz, który dołączył do Lecha Poznań w trakcie letniego okna transferowego. Pozyskanie ukraińskiego golkipera zaskoczyło ekspertów i kibiców. Bramkarz wcześniej występował bowiem na Cyprze, gdzie zbierał raczej przeciętne opinie.

Szybko okazało się, że wątpliwości, co do klasy Ukraińca się potwierdziły. Rudko zawalał Lechowi bramki, także w europejskich pucharach i ostatecznie do „klatki” ponownie wskoczył niezawodny Filip Bednarek.

Włodarze „Kolejorza” najprawdopodobniej uznali jednak, że potrzebują kolejnego bramkarza, ponieważ dziennikarz Jerzy Chwałek donosi, że Lech już niebawem zakontraktuje nowego golkipera.

Dominik Holec zostanie nowym bramkarzem Lecha Poznań

Wspomniane medium donosi, że Lech już niebawem pozyska Słowaka Dominika Holca, czyli bramkarza Sparty Praga. Oznacza to, że w Poznaniu skończyła się cierpliwość do Artura Rudko, który najprawdopodobniej już niebawem opuści drużynę mistrzów Polski. Ukrainiec wróci do Metalista Charków, z którego był do „Kolejorza” wypożyczony.

Holec rozegrał w tym sezonie dziewięć meczów dla Sparty Praga. W klubie ze stolicy Czech jest zmiennikiem 22-letniego Mateja Kovara. Dziennikarz Jerzy Chwałek donosi, że Lech i Sparta dogadały się, co do transferu Słowaka.

Co ciekawe, Dominik Holec występował już w Polsce. Wiosną 2021 roku reprezentował barwy Rakowa Częstochowa. Zagrał w 16 meczach.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE