Szczęsny blisko hitowego transferu? Klub jest zdeterminowany, by pozyskać Polaka

Data:

Wojciech Szczęsny znalazł się na celowniku dużego klubu. Wiele wskazuje na to, że Polak latem może odejść z Juventusu Turyn i zmienić pracodawcę.

O tym, że Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu Turyn media podawały jeszcze w trakcie mundialu. Klub z północy Włoch latem czeka przebudowa, a Szczęsny ma być jednym z zawodników, który opuści drużynę.

Polak wspaniale zaprezentował się podczas mundialu w Katarze, dlatego nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracodawcy. Niektórzy spekulują, że nasz rodak przeniesie się do Hiszpanii, a miałby na to wskazywać fakt, iż kilka miesięcy temu nabył w tym kraju posiadłość.

Tymczasem w angielskich mediach społecznościowych dostępne są informacje, z których wynika, że parol na Szczęsnego zagiął jeden z klubów z angielskiej Premier League. Co ciekawe, to nie pierwsze informacje dotyczące tej ekipy w kontekście transferu golkipera reprezentacji Polski.

Wojciech Szczęsny latem może wrócić do Premier League

Mocne zainteresowanie Szczęsnym wyraża Newcastle United, czyli klub, którego właścicielami jakiś czas temu stali się bogaci Saudyjczycy. Oznacza to, że „Sroki” nie muszą obecnie przejmować się finansowymi problemami i mogą przeczesywać rynek pod kątem wzmocnień.

Klub występujący w Premier League jest mocno zainteresowany Wojciechem Szczęsnym. „Sroki” sondowały możliwość pozyskania Polaka jeszcze w październiku, a teraz temat ponownie odżył. Umowa „Szczeny” z Juventusem wygasa w 2024 roku, dlatego Newcastle United musiałoby wyłożyć za naszego rodaka żywą gotówkę. Do transferu miałoby dojść latem.

Pozycja bramkarza w Newcastle United nie jest obsadzona przez żadną z gwiazd. W kadrze zespołu są: Nick Pope, Karl Darlow, Martin Dubravka oraz Mark Gillespie. Szczęsny nie miałby problemu z wygraniem rywalizacji z żadnym z nich.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE