Gdzie odejdzie Wojciech Szczęsny, gdy opuści Juventus? Oto możliwe kierunki

Data:

Wojciech Szczęsny latem opuści Juventus Turyn. Włoscy dziennikarze są pewnie. Jakie są możliwe i najbardziej realne kierunki transferowe w przypadku Polaka?

Wojciech Szczęsny jest w ostatnim czasie bohaterem wielu publikacji. Polak zabłysnął bowiem na mundialu, obronił w jego trakcie aż dwa rzuty karne, a do tego wiele razy ratował skórę swoim kolegom.

O Szczęsnym pisze się jednak sporo także w kontekście transferu. Włoski korespondent „Przeglądu Sportowego”, Alberto Bertolotto, twierdzi, że w lecie Polak opuści Juventus Turyn. Podobnego zdania są dziennikarze Calciomercatoweb, którzy kilka razy podawali informacje w tej sprawie.

W kontekście Szczęsnego przewija się wiele potencjalnych kierunków transferowych. Postanowiliśmy je zebrać i przygotować zestawienie. Czy jest realne? Na ten moment trudno powiedzieć. Zawodnik milczy bowiem, jak grób. Podobnie zresztą, jak jego otoczenie.

Wojciech Szczęsny latem ma odejść z Juventusu Turyn. Oto możliwe kierunki transferu

Możliwy kierunek transferu Wojciecha Szczęsnego to Wyspy Brytyjskie. Polak nie ukrywał, że z chęcią wróciłby do Anglii, gdzie – przez lata występując w Arsenalu Londyn – czuje się jak ryba w wodzie. Naszym rodakiem mocno interesuje się powstające z kolan Newcastle United. O zakusach klubu, który od niedawna znajduje się we władaniu szejków, pisze się co najmniej od października. Temat odżył także po mundialu w Katarze.

Innym klubem z Premier League, który według mediów ma chrapkę na Szczęsnego, jest także Aston Villa. Obecnie podstawowym golkiperem tego zespołu jest mistrz świata Emiliano Martinez, jednak Argentyńczyk najprawdopodobniej latem opuści drużynę.

Niektórzy, jako możliwy kierunek transferu Szczęsnego wskazują również Hiszpanię. Tutaj tropem ma być posiadłość, którą Polak nabył w tym kraju. „Szczena”, według pewnych źródeł, mógłby trafić np. do Sevilli FC, Valencii CF lub Realu Betis.

W mediach społecznościowym przewijają się także inne kierunki, takie jak np. MLS czy Bliski Wschód, jednak są to raczej nierealne opcje. Szczęsny jest bowiem na takim etapie i poziomie, że piłkarska emerytura to w jego przypadku dość odległa sprawa.

Ostatnią opcją, która również jest brana pod uwagę przez Polaka, to pozostanie w Turynie. W tym przypadku wiele zależy jednak od polityki klubu, który w ostatnim czasie przechodzi ogromne perturbacje organizacyjne. Może okazać się, że „Starej Damy” na Szczęsnego po prostu nie będzie stać.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE