Dawid Kownacki blisko nieoczywistego transferu

Data:

Dawid Kownacki blisko nieoczywistego transferu. Napastnik Fortuny Duesseldorf po zakończeniu umowy z obecnym pracodawcą może zdecydować się na dość niespodziewaną propozycję.

Umowa Dawida Kownackiego z Fortuną wygasa w czerwcu bieżącego roku. Napastnik nie kwapi się do jej przedłużenia, a to z kolei oznacza, że podczas wakacji piłkarz będzie już wolnym zawodnikiem z kartą na ręku.

W takim układzie z pewnością nie będzie narzekał na brak ofert. Obecnie „Kownaś” radzi sobie w 2. Bundeslidze bardzo dobrze i należy do czołowych postaci w zespole. Podobnie zresztą jak inny Polak – Michał Karbownik, który także występuje w Fortunie.

Serwis Meczyki.pl podaje, że obecnie Kownacki znajduje się na celowniku jednego z europejskich klubów. Tego typu transfer w przeszłości byłby raczej nierealny, jednak dziś może dojść do skutku.

Dawid Kownacki bohaterem nieoczywistego transferu?

Okazuje się, że Dawid Kownacki budzi duże zainteresowanie ze strony Slavii Praga. Kiedyś trudno byłoby sobie wyobrazić transfer „Kownasia” do Czech. Napastnik uchodził bowiem za jeden z największych polskich talentów i kierował się raczej w stronę innych lig. Ostatecznie przeniósł się zresztą do Sampdorii Genua.

Teraz Kownacki mógłby trafić do Slavii na zasadzie wolnego transferu. Czeski klub regularnie występuje w europejskich pucharach, stał się również marką rozpoznawalną na całym Starym Kontynencie. Przenosiny do Pragi z pewnością nie będą więc dla „Kownasia” krokiem w tył.

Slavia podobno mocno sonduje możliwość pozyskania Polaka i jest zdecydowana na transfer. Teraz wszystko w rękach Kownackiego.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE