Media: Grzegorz Krychowiak może trafić do hiszpańskiego giganta. Jeszcze tej zimy!

Data:

Ta wiadomość gruchnęła rano, jak grom z jasnego nieba. Hiszpańska prasa poinformowała bowiem, że Grzegorz Krychowiak już tej zimy może trafić do FC Barcelony. Nie, to nie fejk! Taką wiadomość przekazało „Mundo Deportivo”, a następnie inne media z Półwyspu Iberyjskiego.

Wydaje się, że Grzegorz Krychowiak swoje najlepsze lata ma za sobą. Jeden z najlepszym środkowych pomocników EURO 2016, dwukrotny zdobywca Ligi Europy z Sevillą (2015 i 2016) oraz bohater jednego z najgłośniejszych transferów w historii polskiej piłki. Latem 2016 roku Paris Saint-Germain płaciło za niego około 30 milionów euro.

Powrót do Francji był jednak dla niego wyjątkowo nieudany. W PSG sobie nie poradził i od tego czasu zaczął się jego powolny zjazd w dół. Co prawda cały czas grał w reprezentacji Polski i zaliczał kolejne wielkie imprezy: dwa Mundiale i jedno EURO, ale jego gra była już daleka od tego, co prezentował w Sevilli.

Od ponad roku Grzegorz Krychowiak gra w Saudi Pro League. Wydawało się więc, że to już ten czas, gdy pomocnik powoli schodzi z wielkiej, piłkarskiej sceny. Tymczasem dziś gruchnęła informacja, która chyba zszokowała wszystkich. Otóż „Mundo Deportivo” wytypowało Krychowiaka, jako kandydata do zastąpienia kontuzjowanego Gaviego w FC Barcelonie.

Chociaż jego najlepsze chwile już minęły, w tym sezonie może pochwalić się bardzo dobrą dyspozycją w saudyjskiej Abha. Rozegrał 20 meczów (1721 minut), strzelił trzy gole i zanotował asystę” – podkreślili dziennikarze „Mundo Deportivo”.

WYBRANE DLA CIEBIE