Euro 2024. Michał Listkiewicz o wynikach losowania: Najłatwiejsza grupa w historii

Data:

Losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2024, które za 2 lata odbędzie się w Niemczech wzbudziło sporo emocji. Jedni twierdzą, że nie powinniśmy być pewni swego, dopóki nie ogramy niżej notowanych przeciwników. Inni z kolei zapewniają, że to grupa, z której awansować musimy. W takim właśnie tonie wyniki wczorajszego losowania skomentował Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes PZPN.

Mamy w grupie Czechy, Mołdawię, Albanię oraz Wyspy Owcze. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zagra z każdym z rywali po dwa mecze – u siebie i na wyjeździe. Do mistrzostw awansują dwie najlepsze drużyny.

Michał Listkiewicz: wygranie grupy obowiązkiem

Choć na razie wszyscy żyjemy nadchodzącym mundialem, a co niektórzy również trwającymi rozgrywkami Ekstraklasy, w międzyczasie odbyło się właśnie losowanie grup. el. ME 2024. Jego wyniki skomentował Michał Listkiewicz – legendarny sędzia piłkarski i wieloletni prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W rozmowie z serwisem i.pl Listkiewicz nie wyraził cienia wątpliwości w to, że reprezentacja Polski wygra grupę. Wymienił problemy poszczególnych rywali naszych piłkarzy, a także stwierdził, że Albania jest groźniejsza od Czechów:

– Nawet Czesi, losowani z drugiego koszyka, nie przedstawiają dzisiaj jakiejś znaczącej siły, a wręcz przeciwnie – ich reprezentacyjna piłka znajduje się w kryzysie. Pracowałem tam parę lat i wiem, że apogeum mają za sobą – powiedział Michał Listkiewicz.

Reprezentacja Polski faworytem? Były prezes PZPN o rywalach: to nie są frajerzy

Listkiewicz nie uważa ponadto, by Czesi cieszyli się obecnie pokoleniem zawodników, którzy mogliby poprowadzić ich drużynę narodową do sukcesu. W starciu z biało-czerwonymi nie uzna ich zatem za faworytów.

– To pokolenie nie rokuje za dobrze. Obecny skład personalny jest schyłkowy. Już Albania wydaje się groźniejsza. Z obecnym selekcjonerem idą w górę – skwitował wątek czeski Michał Listkiewicz.

O Albańczykach powiedział natomiast, że „nasze ostatnie mecze z nimi pokazały, że nie są to frajerzy i tanio skóry nie sprzedają”. – Co do Mołdawii, to pozostaję ze znajomymi stamtąd w stałym kontakcie i wiem od nich, że mołdawska piłka reprezentacyjna znajduje się w totalnym chaosie – podsumował Listkiewicz.

WYBRANE DLA CIEBIE

1 KOMENTARZ

  1. „Najłatwiejsza grupa w historii” – powiedzieli przedstawiciele federacji Wysp Owczych 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.