Niespodziewane wyznanie Manuela Neuera. Poważna choroba bramkarza Bayernu

Data:

Manuel Neuer, bramkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec, zdecydował się na szczere wyznanie. Golkiper przyznał, że cierpiał na poważną chorobę.

Neuer to wieloletni golkiper Bayernu Monachium, który wcześniej reprezentował barwy Schalke 04 Gelsenkirchen. W międzyczasie wskoczył do bramki reprezentacji Niemiec i nie oddał w niej miejsca do tej pory. Jest niekwestionowaną gwiazdką niemieckiej piłki nożnej.

Tym bardziej szokujące było wyznanie bramkarza monachijskiego zespołu, który wziął udział w konferencji przy okazji promowania marki kosmetycznej „Newkee”, którą uruchomił razem z tenisistką Angelique Kerber. Firma ma w swojej ofercie m.in. kremy z filtrem.

Neuer wcześniej tego nie zdradzał, jednak teraz publicznie przyznał, że w przeszłości cierpiał na bardzo groźną chorobę.

Neuer zdecydował się na szczere wyznanie ws. swojej choroby

Neuer przyznał, że zarówno on, jak i wspomniana wcześniej tenisistka mieli problemy związane z chorobami skórnymi. W jego przypadku był to niestety nowotwór, który wymagał aż trzech operacji.

– Oboje mamy osobiste historie związane z chorobami skóry. W przypadku Angelique to przebarwienia wywołane słońcem. W moim – rak skóry. Musiałem przejść trzy operacje – powiedział szczerze bramkarz Bayernu Monachium oraz reprezentacji Niemiec.

To niespodziewane i nieco szokująca wyznanie. Do tej pory choroba, na którą cierpiał Neuer była bowiem utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Bramkarz zdecydował się o niej powiedzieć dopiero teraz. Niemiecki sportowiec przyznał, że w przypadku jego nowotworu chodziło o znamiona zlokalizowane na twarzy.

WYBRANE DLA CIEBIE