Lech Poznań się zbroi! Chce kupić wychowanka wielkiego klubu

Data:

Lech Poznań wyrusza na transferowe łowy. Klub ze stolicy Wielkopolski zamierza pozyskać zawodnika, który jest wychowankiem wielkiego portugalskiego klubu.

Mundialem mundialem, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, co rodzime. Kluby piłkarskiej ekstraklasy zbroją się przed kolejną rundę. Dzisiaj media obiegła informacja, że na transferowe łowy zamierza wyruszyć Lech Poznań.

Serwis WP Sportowe Fakty podaje, że Kolejorz zamierza znów wybrać się na zakupy do Portugalii. Tym razem klub z Poznania ma chrapkę na zawodnika, który jest wychowankiem wielkiego FC Porto.

Zawodnik, którego zamierza pozyskać Lech Poznań występuje obecnie w zespole Famalicao i gra na pozycji skrzydłowego. Byłby to kolejny piłkarz z Portugalii w zespole ze stolicy Wielkopolski.

Lech Poznań rusza po wychowanka FC Porto

Piotr Koźmiński, dziennikarz serwisu WP Sportowe Fakty, informuje, że Kolejorz jest mocno zainteresowany pozyskanie Ivo Rodriguesa, czyli gracze występującego w Famalicao. Rodrigues jest skrzydłowym i w obecnym zespole rozegrał w portugalskiej ekstraklasie dziesięć spotkań. W tym czasie raz wpisał się na listę strzelców, zaliczył również cztery asysty.

Rodrigues ma 27 lat i jest wychowankiem wielkiego FC Porto. W przeszłości występował również w młodzieżowych kadrach Portugalii. Grał m.in. na Mistrzostwach Świata w 2015 roku z zespołem U-20.

Jeżeli Lech kupi Rodriguesa, będzie to kolejny piłkarz z Portugalii w kadrze tego zespołu. Obecnie barwy Kolejorza reprezentują bowiem m.in. Pedro Rebocho, Alfonso Sousa czy Joao Amaral. Gracz Famalicao miałby więc zdecydowanie łatwiejsze wejście do szatni ekstraklasowego zespołu.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE