Raków Częstochowa się nie rozdrabnia. Planuje wielki w skali ligi transfer

Data:

Raków Częstochowa planuje wielki transfer w skali polskiej ligi. Klub spod Jasnej Góry zamierza pozyskać czołowego napastnika naszej ekstraklasy.

Polskie kluby rozpoczynają transferowe łowy. Wczoraj informowaliśmy o zakusach Lecha Poznań, który zamierza pozyskać portugalskiego skrzydłowego, wychowanka FC Porto, Ivo Rodriguesa. Więcej TUTAJ.

Teraz do mediów wyciekły plany transferowe Rakowa Częstochowa. Klub, który na przestrzeni kilku lat znalazł się czołówce polskiej ligi i co roku walczy o mistrzowski tytuł, planuje duży transfer. Co ciekawe, miałaby to być transakcja wewnątrz ligi.

Raków zamierza bowiem pozyskać jednego z najlepszych napastników naszej ekstraklasy. Rozmowy w tej sprawie zostały już zainicjowane.

Raków Częstochowa idzie po jednego z najlepszych napastników ekstraklasy

Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl podaje, że Raków przymierza się do wykupienia ze Śląska Wrocław Erika Exposito. Klub spod Jasnej Góry zamierza wykorzystać problemy finansowe ekipy z Wrocławia i „wyjąć” z zespołu najlepszego zawodnika.

Exposito idealnie wpisuje się w założenia taktyczne Marka Papszuna, dlatego trener jest wielkim orędownikiem tego transferu. Problemem może być jednak kwota transferu. Śląsk, według doniesień Włodarczyka, żąda za Hiszpana miliona euro.

Klub z Wrocławia może windować cenę, ponieważ zainteresowanie Exposito wyraża także włoska, występująca w Serie B, Modena. Raków Częstochowa to jednak poważny gracz, który wielokrotnie udowadniał, że w sytuacjach, gdy trzeba, potrafi sięgnąć głębiej do kieszeni.

Dodatkowo, istnieje również opcja, że Raków, w ramach części rozliczenia, odda do Śląska swojego napastnika Sebastiana Musiolika. Wówczas gotówkowa kwota transferu byłaby niższa.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE