Przypomniał o sobie Kamil Piątkowski. Pierwsza bramka dla Red Bull Salzburg [WIDEO]

Data:

Długo musiał na to czekać, ale wreszcie jest! Kamil Piątkowski zdobył swojego pierwszego gola dla Red Bull Salzburg w rozgrywkach austriackiej Bundesligi. Gola – dodajmy – naprawdę ładnego, bo piłkę do siatki skierował stojąc do niej tyłem. Poniżej zamieszczamy wideo z tym trafieniem.

Z tym piłkarzem kiedyś wiązaliśmy duże nadzieje. Kamil Piątkowski przebojem wdarł się do PKO BP Ekstraklasy, kapitalnie prezentował się w Rakowie Częstochowa i dostał powołanie do reprezentacji Polski. Następnie za 6 milionów euro trafił do prawdziwej szlifierni brylantów, jak można określić klub Red Bull Salzburg.

Groźna kontuzja zahamowała jednak jego rozwój. W tamtym sezonie na pewno pomogło mu wypożyczenie do ligi belgijskiej, gdzie grał dużo i dobrze. Teraz powoli przebija się do pierwszego składu Red Bull Salzburg. Co więcej, w tej kolejne austriackiej Bundesligi strzelił swojego premierowego gola.

Z jednej strony była to klasyczna akcja. Dochodząca wrzutka w pole karne, główka i piłka trafia w dalszy róg bramkarza. Gol. Jednak Kamil Piątkowski skierował piłkę głową do bramki przeciwnika stojąc do niej tyłem. Tego gola naprawdę warto zobaczyć. Wideo zamieszczamy poniżej.

Kamil Piątkowski rozegrał w tym sezonie 9 meczów – siedem razy zagrał w austriackiej Bundeslidze, dwukrotnie wystąpił w Lidze Mistrzów. Jego Red Bull Salzburg jest liderem ligowej tabeli.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE