W Polsce rozpoczynają się mistrzostwa świata. „Wszyscy zagrają na 110 procent”

Data:

Mecz Polska – Francja rozpocznie mistrzostwa świata mężczyzn, czyli największą imprezę w dziejach polskiej piłki ręcznej. Pierwszy gwizdek 11 stycznia o 21:00. Początek ceremonii otwarcia w Spodku Katowice o 20:25.

Mistrzostwa świata to pierwszy taki turniej w dziejach polskiej piłki ręcznej. Ceremonię ozdobi szeregi atrakcji: występy tancerzy, pokazy audiowizualne w technologii Augmented Reality (AR), prezentacja wszystkich uczestników oraz Miast i Regionów Gospodarzy, a także występ Alicji, która wykona oficjalną piosenką „Stick Together”. To będzie uwertura do sportowych emocji.

Polacy to zespół, który się rozwija. Nasza reprezentacja zajęła trzynaste miejsce na poprzednich mistrzostwach świata i była dwunasta podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy, choć zespół zdziesiątkowały wówczas urazy oraz zakażenia koronawirusem. Teraz może być lepiej. Zawodnicy powtarzają, że nie są już drużyną na dorobku, apetyty rosną i powinniśmy od nich wymagać więcej.

Francuzi, którym teraz stawią czoła, to rywal poważny, ale mówimy jednocześnie o drużynie, która pracuje już pod kątem przyszłorocznych igrzysk i zazwyczaj rozkręca się wraz z rozwojem turnieju. Pierwszy mecz to idealna okazja, aby ich skaleczyć. Polacy potrzebują punktów, żeby marzyć o ćwierćfinale, bo drużyny zabierają ze sobą do fazy głównej wyniki meczów z rundy wstępnej.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej w Polsce

Przed meczem otwarcia trener reprezentacji Polski – Patryk Rombel – zapowiada, że jego podopieczni dadzą z siebie wszystko. Wszyscy zagrają na 110 procent, bo wiedzą, że każdy punkt, bramka, może mieć wpływ na dalsze losy – stwierdził Rombel.

Nie ukrywał, że faworytami środowego starcia będą aktualni mistrzowie olimpijscy. – Nie można powiedzieć inaczej. Dla nas to olbrzymia szansa. Gramy przed własną publicznością, mamy swój plan, będziemy go chcieli w maksymalnym stopniu zrealizować. Francuzi, jak każdy, popełniają błędy. Oczywiście należy zejść do detali, by je znaleźć – powiedział.

Początek meczu Polska – Francja w środę o godzinie 21:00. Transmisja w TVP Sport i Viaplay.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE