Dramat Dawida Kubackiego! Jego żona walczy w szpitalu o życie

Data:

Dramat! Dawid Kubacki ogłosił, że nie wystąpi w ostatnich w tym sezonie konkursach Pucharu Świata! Powodem jest ciężki stan zdrowia żony skoczka.

„Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie” — napisał 33-latek na Instagramie.

Z tego powodu Dawid Kubacki nie wystąpi już na skoczniach w tym sezonie. 33-latek najpierw wycofał się z niedzielnej rywalizacji w cyklu Raw Air. Teraz wicelider klasyfikacji Pucharu Świata zdecydował o dalszych startach w tym sezonie.

Dawid Kubacki o wszystkim poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. – Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie – napisał.

– Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze — dodał.

Wspiera go całe środowisko skoków narciarskich, koledzy z kadry i trener. Ten ostatni powiedział:

— Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze — przekazał trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler.

WYBRANE DLA CIEBIE